sadsad x
asdasd
15,00 TL
9,00 TL
%40 indirim
Anlatsana Pişta! Hakkında Bilgiler
Türü: Oyun Kitapları
Sayfa Sayısı: 96
ISBN: 9786055895792
Kapak: Ciltsiz
İstvan Örkeny
İstvan Örkeny
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Anlatsana Pişta! Kısa Özet

  Anlatsana Pişta!, Macarların çok sevilen yazarı István Örkény’in edebi hayat hikayesidir.

  Tiyatro oyunu olarak Budapeşte sahnelerinde 20 yıldır gişe rekorları kırarak oynanıyor.

  2. Dünya Savaşı’nda esir kampına düşmüş, fabrikalarda mühendis olarak çalışmış, Soğuk Savaş yıllarındaki siyasi atmosferde, yaptığı samimi ve dürüst edebiyat çalışmalarından ödün vermemiş ve başına türlü türlü işler gelmiştir.

  Istvan Örkeny küçük mucizelerin yazarıdır; sıradan şeylerden şahaser çıkarmayı başarır, karmaşık insan dünyasını büyük bir ustaya yaraşır üslupla kağıda döker.

  Örkény’in hayat hikayesi sayesinde okur, bir büyük yazarı tanıma fırsatı bulacak, 20. yüzyıl Macar tarihine şahit olacak ve bu kültürünün izlerini sürecek, hepsinden belki de daha kıymetlisi, onun ‘yazmak’ üzerine düşüncelerini öğrenecektir.

  Aslında tiyatro monoloğu olarak oluşturulmuş, Macarıstan’da kıtap formunda da çok sevilen bu eser, okuyucuya edebi bir seyahat yaşatıp, Budapeşte’nin otantik sokaklarına götürecektir.

  Eserleri sayısız dile çevrilen ustanın, ürettiği metinlerden ve bant kayıtlarından derlenerek tiyatro oyunu haline getirilen hayat hikayesi, Macarca aslından yaptığımız özenli çeviri şimdi Türkçe’de.

Anlatsana Pişta! Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.