Anlatım Teknikleri ve Dramaturji

HayalPerest Kitap

Bob Foss

125,00 TL
88,75 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
36,25 TL
Anlatım Teknikleri ve Dramaturji Hakkında Bilgiler
Türü: Fotoğraf Sinema ve Tiyatro Kitapları
Sayfa Sayısı: 210
ISBN: 9786056249020
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Bob Foss
Bob Foss
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Anlatım Teknikleri ve Dramaturji Kısa Özet

    Senaryo yazarı Bob Foss’un kaleme aldığı , film yapımında kullanılan temel anlatı teknikleri ve dramaturji konusunda kapsamlı, sistematik bilgiler sunuyor. Ünlü filmlerin senaryolarından ve üretim süreçlerinden örnekler vererek konuyu ele alan Foss, yönetmenlerden yapımcılara, senaryo yazarlarından görüntü yönetmenlerine kadar herkesin faydalanacağı ipuçlarını sıralarıyor.

    Film ve televizyon programları yapılırken izlenecek yöntemler hakkında edindiği kişisel tecrübelerinden yola çıkarak yazdığı bu kitapta Foss, malzeme seçiminde etkin ilkeleri açıklıyor. Bu ilkeler doğrultusunda metnini, *Anlatım Tekniği* ve *Dramaturji* olarak iki başlık altında düzenleyen yazar, okurun çekeceği filmde ya da televizyon programında verimli, tatmin edici sonuca ulaşmasını sağlayacak yöntemleri anlatıyor.

    Film yapımı metadolojisinin tüm aşamalarını pratik bilgilerle zenginleştiren kitap, okurun kendi deneyimine ve anlayışına göre neyi ne zaman kullanacağına, neyi nasıl göz ardı edeceğine kendisinin karar verebileceği bir kılavuz niteliği taşıyor.

  • 2. Hamur

Anlatım Teknikleri ve Dramaturji Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.