sadsad x
asdasd
142,00 TL
99,40 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
42,60 TL
Anarşizm Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Felsefe Kitapları
Sayfa Sayısı: 408
ISBN: 9786054494422
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2012
Dilaver Demirağ
Dilaver Demirağ
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Anarşizm Kısa Özet

  21.yy`da Batı dünyasının özellikle de Balkanlar ve Akdeniz`in içinde olduğu coğrafyadaki iki AB Ülkesinde bir hayalet dolaşıyor: Anarşi.

  Yaşadığımız yüzyıl yeni bir anarşist canlanmanın yaşandığı bir yüzyıl oldu. Anarşinin isyan ateşi Yunanistan sokaklarını alevler içinde bırakırken Latin Amerika kıtasından yükselen bir başka anarşi dalgası ise uzun soluklu bir devrimin ilk adımları niteliğinde. İngiltere`de ise başka türlü bir Anarşizm, anarşist saflarda dalgalanmalara yol açtı. Müslüman Anarşizm adı verilen ve batıdaki en alttakiler listesinde ilk sıralarda bulunan ırkçı şiddete maruz kalan Müslüman göçmenlerin kendi anlam dünyalarından çıkan bir Anarşizm.

  Türkiye`de bu kapsamda ilk çalışma olan bu kitap, Anarşist canlanmaya selam niteliğinde, Kitap, bir yandan Anarşizmin tarihi içinde özellikle telif çalışmalarda hiç değinilmemiş Tek tanrılı dinlerdeki Anarşi ırmağının yatağının izini sürerken, diğer yanda bir karabasan ayini gibi ortaya çıkan pan-kapitalist, yahut tekno-kapitalist toplumlardaki totaliter cehennemi ele alıyor. Batı ülkelerinde içe çöken bireycilik nedeni ile Anarşist canlanmanın zorluklarına dikkat çekerken, diğer yandan da İslam`la Anarşi Irmağının bileşiminden çıkan yerli bir anarşizmin imkânlarını araştırıyor.

  Hem yaşadığımız yüzyılın Anarşist bir anlayışla analizini yapan, hem de batıdaki Anarşizmin sapkın bir Hıristiyanlık anlayışının seküler türevi olduğunu belirterek Anarşistlere neyi unuttuklarını bir anlamda hatırlatan bu kitap, ülkemizde telif olarak yazılmış en kapsamlı çalışma.

 • 2. Hamur

Anarşizm Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.