sadsad x
asdasd

Anadolu'dan Kıbrıs'a Halk Kültürü Köprüsü

Akçağ Yayınları - Ders Kitapları
35,00 TL
22,75 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
12,25 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Anadolu'dan Kıbrıs'a Halk Kültürü Köprüsü Hakkında Bilgiler
Türü: Kültür ve Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 381
ISBN: 9786053422068
Kapak: Ciltsiz
Ali Berat Alptekin
Ali Berat Alptekin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Anadolu'dan Kıbrıs'a Halk Kültürü Köprüsü Kısa Özet

  Kıbrıs, Türkler için vazgeçilmeyecek bir değerdir.Rahmetli Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş her konuşmasında,  Yunan yayılmacılığını dile getirir, Girit'in nasıl kaybedildiğini büyük bir tarihçi edasıyla anlatır ve ardından şu cümleleri arka arkaya sıralardı: Kıbrıs Türkler için önemlidir, çünkü Peygamberimizin halası bu güzel adada yatmaktadır, Kıbrıslı Aşık Kenzi bu topraklarda doğmuştur, hürriyet şairi Namık Kemal bu topraklarda eserlerini oluşturmuştur...

  Geçmişte, rahmetlli Cumhurbaşkanı Denktaş'ın Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde çeşitli vesilelerle yapmış olduğu açış konuşmaları ve konferanslarına katılmıştık. Konferanslardan aldığımız mesajlar bizi Kıbrıs'la ilgili çalışmalara yöneltti.

  Bu cümleden olmak üzere kitabın birinci kısmında Kıbrıs ve Türkiye'deki saz şairlerinin çoğunluğu 1974 Kıbrıs Barış Harekatı olmak üzere, adadaki çeşitli olaylar ve Türk askerlerinin kahramanlığını konu alan şiirleri bir araya getirdik.

  Çalışmanın ikinci kısmında ise çeşitli zamanlarda saz şiiri, masal, efsane, halk hikayesi gibi konuları içine alan bildiri ve makale 9 yazıya yer verdik.

  Bağımsızlığın 40. yılını kutladığımız Kıbrıslı Türklerin bayrağının ebedi dalhalanması temennisiyle...

Anadolu'dan Kıbrıs'a Halk Kültürü Köprüsü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.