sadsad x
asdasd
20,00 TL
12,00 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
8,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Amerikan Efsanesi Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9786050827910
Kapak: Ciltsiz
Roger Garaudy
Roger Garaudy
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Amerikan Efsanesi Kısa Özet

  "Dikkat! Amerika kudurmuştur. Bizi Amerika`ya bağlayan bütün bağları derhal koparmalıyız. Yoksa, biz de ısırılacak ve biz de kuduracağız" diye yazıyordu Jean-Paul Sartre 1953`te, Liberation gazetesine yazdığı "Hasta Hayvanlar ve Kuduz" başlıklı makalesinde.

  Bu eser, o ünlü filozofun teşhisindeki isabeti gözler önüne seriyor. Yalnız Avrupa`nın değil, ABD`nin etki alanına giren bütün ülkelere Amerikancılık hastalığının ne derece bulaşıp bulaşmadığını sorguluyor.

  Bu kitap, sadece ülkesini değil, bütün dünya insanlığının kaderini ve geleceğini düşünenlere sesleniyor.

  Bilhassa *Antiamerikancılık* ile yabancı düşmanlığını birbirine karıştırmak niyetindeki kimselere karşı daha da açık ve net olması bakımından hemen belirtelim ki: Ben bir hayat tarzını ve bir dünya anlayışını ifade eden *Amerikan / Amerikalı* kelimesiyle, Amerika’da doğmuş veya 1620’den itibaren *Mayflower*la Amerika’ya göç etmiş ve orada bu hem sömürgeci hem de kökenlerine göre ırkçı, tarihlerine göre de hükmedici ve bezirgân sistemi kurmuş olan kimselerle alakalı her türlü coğrafi veya etnik anlamı kastetmiyorum; tam aksine ben, dünya ülkelerinde bu *model*i halka dayatmak isteyen bütün kimselere *Amerikan / Amerikalı* adını veriyorum. Bu modelin temel özelliği, ekonomi ve pazarın toplumun hizmetinde olması değil de, toplumun tamamının ekonominin ve pazarın gereklerine boyun eğmesidir.

Amerikan Efsanesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.