sadsad x
asdasd

Allah’a Dost Olmak

Ahir Zaman

Yalkın Tuncay

20,00 TL
11,40 TL
%43 indirim
Kazancınız
:
8,60 TL
Allah’a Dost Olmak Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 192
ISBN: 9786055095741
Kapak: Ciltsiz
Yalkın Tuncay
Yalkın Tuncay
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Allah’a Dost Olmak Kısa Özet

    Peygamber Efendimiz (s.a.v.): *İnsanların hayırlısı, insanlara faydalı olandır.* buyurarak, hizmet ehli olmanın önemine dikkat çekmiştir. Hizmet ehli olmak, aynı zamanda bir davaya da sahip olmayı gerektirir. Bu dava, İslam’ı en güzel hâli ile yaşamak ve yaşanmasına da vesile olmaktır. Bu ise, insanlara iyiliği emredip, kötülüklerden sakındırmakla mümkündür.

    İmanla küfrün kavga hâlinde olduğu iki kutuplu bir dünyada yaşamaktayız. Hizmet şuur ve idrakinde olmak isteyen biz inananlar olarak, davamızda sadık isek, saflarımızı da net olarak belirlememiz gerekmektedir. İkisine birden taraftar olmak ve öyle görünmek, öncelikle bir tezat teşkil edecektir. Bu durum, diğer yanıyla münafıklığa da alamettir. Kişinin dışı neyse, içi de öyle olmalıdır. Sonunda bir bedel ödeyeceksek bile, inanç konusundaki tutumumuzu açık olarak belirlememiz gerekmektedir. İslam’a hizmet edenlerle, zamanını boşa harcayanlar şüphesiz bir tutulmayacaklardır.

    İşte bu noktada, okumuş olduğunuz eser, hakiki bir mümin ve kul olma yolunda Müslüman’ın, nasıl bir dava adamı olması gerektiğini de bize bildirmektedir.

Allah’a Dost Olmak Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.