Aliya İzzetbegoviç 4 Kitap Takım

Klasik Yayınları

Aliya İzzetbegoviç

144,00 TL
110,88 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
33,12 TL
Aliya İzzetbegoviç 4 Kitap Takım Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Tarih Kitapları
Sayfa Sayısı: 1680
ISBN: 9786055245955
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 14 adet satılmıştır.
Aliya İzzetbegoviç
Aliya İzzetbegoviç
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Aliya İzzetbegoviç 4 Kitap Takım Kısa Özet

  Bosna’nın bağımsızlık mücadelesi, Aliya İzzetbegoviç’ten ayrı düşünülemez. O her şeyden öte, insanın evrensel sorunları üzerine düşünen Müslüman bir mütefekkir, baskılara boyun eğmeyen bir özgürlük savaşçısı, halkının direnişine öncülük eden bir lider, askeri ve diplomatik alandaki başarılarıyla devlet kurmuş bir önderdir. Onun eylemci yönünün yanı sıra kendisini ele veren bilge kişiliği, öncülük ettiği bu mücadelenin karakterini belirlemiştir.

  Dört kitaptan oluşan Aliya İzzetbegoviç Kitaplığı, Bilge Kral’ın anlaşılmasına önemli bir katkı yapmakla kalmıyor, Müslüman Boşnak toplumunun ait olduğu medeniyetin yeniden diriltilmesine adanmış bir ömrü de gözler önüne seriyor.

  Kendi kaleminden kişiliğinin yansımaları olan Tarihe Tanıklığım’daki anılarını okurken, imkansızlıklar içinde büyük umutları besleyen bir ulusun tarihine tanıklık edeceksiniz.

  Konuşmalar, 20. yüzyılın sonunda yaşanan insanlık trajedisinin ve bunun sorumlusu olan bir ‘dünya sistemi’nin doğru okunmasına hizmet edecek. Kitabı okurken, bir düşünür, bir lider ve daha önemlisi bir insan olarak Aliya’ya dokunduğunuzu hissedeceksiniz.

  Uzun hapis yıllarında kaleme aldığı felsefi notlardan oluşan Özgürlüğe Kaçışım, kısa fakat yoğun ve çarpıcı ifadeleriyle, onun tarih kurucu kişiliğinin fikrî derinliği hakkında zengin ipuçları sunacak. Kitap, aynı zamanda çağdaş İslâm düşüncesinin en parlak örneklerinden birisi.

  Doğu Batı Arasında İslâm’da ise, uzun süredir kesif bir ideolojik çatışmanın sahnesi olan çağdaş dünyada İslam’ın yeri ve bugünkü dünyayı şekillendiren süreçlerdeki rolüne dair cevaplar bulacaksınız.

  •  Tarihe Tanıklığım
  •  Özgürlüğe Kaçışım
  •  Konuşmalar
  •  Doğu Batı Arasında İslam
 • 2. Hamur

Aliya İzzetbegoviç 4 Kitap Takım Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.