Alagözlüm Senden Ayrı Geceler

Net Kitap

Tuğşad Türkmen Ata

150,00 TL
115,50 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
34,50 TL
Alagözlüm Senden Ayrı Geceler Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Kavramlar Kuram ve Tarihçe Kitapları
Sayfa Sayısı: 104
ISBN: 9786258436952
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
Tuğşad Türkmen Ata
Tuğşad Türkmen Ata
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Alagözlüm Senden Ayrı Geceler Kısa Özet

  Azerbaycanlı aydınların kıyıma uğradığı “Repressiya Dönemi”nin acımasız yüzünü açığa çıkaran bu eserin, Türk’ün görkemli sanat ve kültürüne değer katması temennisiyle yazarlarımızı kutluyorum.  
   Azerin
  Türk kültür dünyasına katkı sağlayacak bir çalışma olmuş. Kültür, sanat adına öğrenilecek çok değerli bilgiler içeriyor. Yazarlarımızı kutlar, başarılar dilerim. 
   Esat KABAKLI 
  Kısa zamanda heyecan duyarak okuduğum bu kitapta, Mikail Müşfik’in acı dolu yaşamı, Ahmed Cevad’ın mücadelesi, Sara’nın yürekleri yaralayan kaderi, Resul Rıza ve Nigar Refibeyli’nin dillere destan olan aşk hikayesi etkileyici bir şekilde anlatılmış. Okuyucuların kalbinde derin bir iz bırakacağına inancım tamdır. 
   Ulviyye HEMZEYEVA
  Bu kitap, türkülerle başlayan bir sevdanın nasıl kültürel bir zenginliğe dönüştüğünün destanı gibidir. Alagözlüm diye başlayan nağmeler, “Sarı Gelin”in sızısında, “Oku Tar”ın başkaldırısında, “Çırpınırdı Karadeniz”in coşkusunda bir gönül coğrafyasının da sınırlarını belirlemektedir. 
    Orhan ARAS
  Dünyanın birçok ülkesinde büyük sahnelerde Azerbaycan musikisini tanıtan birisi olarak diyebilirim ki; bu kitap hakikaten Azerbaycan musikisinin tanıtılmasına dair atılmış takdire layık adımlardan biridir. Yazarlarımıza uğurlar diliyorum. 
    Sahip PAŞAZADE


  Azerbaycan müziğinin önde gelen isimlerinin ve onların ortaya koyduğu eşsiz eserlerin bilinmeyen yönlerine şiirsel bir dille ışık tutan yazarlarımızı gönülden tebrik ediyorum.  
   Cavit TEBRİZLİ

   

 • 2. Hamur

Alagözlüm Senden Ayrı Geceler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.