sadsad x
asdasd

Akorlar ve Çok Seslendirmede Kullanımları

Gece Kitaplığı

Yaşar Özelma

31,00 TL
23,25 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
7,75 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Akorlar ve Çok Seslendirmede Kullanımları Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Kavramlar Kuram ve Tarihçe Kitapla
Sayfa Sayısı: 110
ISBN: 9786257633864
Kapak: Ciltsiz
Yaşar Özelma
Yaşar Özelma
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Akorlar ve Çok Seslendirmede Kullanımları Kısa Özet

  Akorlar; müzik teorisi alanında tanımlanmakla birlikte; özellikle dikey çok seslendirme (armonileme) çalışmalarındaki rolleri bağlamında, ilgili uygulamaların bel kemiğini oluşturmaktadır. Homofoni bakımından bu denli önem taşıyan *akor* konusuna, kendi içinde ve sistematik bir perspektif ile yaklaşmak gerekmektedir.

  Akorların bilimsel manada ele alındığı bu kitap beş bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde; akorlar ile ilgili genel bilgiler verilerek, akorlar belirli nitelikleri bakımından sınıflandırılmıştır. İkinci ve üçüncü bölümlerde akorlar türleri ve işlevlerine (fonksiyonlarına) göre incelenmiştir.

  Dördüncü bölümde, başta çok seslendirme çalışmalarında olmak üzere, akorların kullanım esaslarına değinilmiştir. Beşinci bölümde ise akorlar belirli müzik türleri (caz müziği, Türk müziği) bağlamında ele alınmıştır.

  Türk müziği kapsamında dörtlü armoni akorlarının; türleri, işlevleri ve kullanımları hüseyni makamı temelinde incelenmiştir. Müzik teorisi alanında hazırladığım bu kitabımın yararlı olması dileğiyle…

Akorlar ve Çok Seslendirmede Kullanımları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.