Aklıkarışıklar İçin Kılavuz

Küre Yayınları

E. F. Schumacher

310,00 TL
217,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
93,00 TL
Aklıkarışıklar İçin Kılavuz Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Ekonomi Kitapları
Sayfa Sayısı: 169
ISBN: 9786059125277
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
satis-icon
Satış Rakamları 248 adet satılmıştır.
E. F. Schumacher
E. F. Schumacher
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Aklıkarışıklar İçin Kılavuz Kısa Özet

  Mabetsiz yaşamak mümkün olabilir, fakat dinsiz, yani bütün zevk ve acısı, heyecan ve memnunluğu, incelik ve kabalığı ile *olağan hayat* düzeyinin üstündeki Yüksek Kademelerle temas kurmanın ve onlara doğru gelişmenin sistemli çalışması içinde olmaksızın yaşamak mümkün değildir. Modern dünyanın dinsiz yaşama deneyimi başarısız oldu. Bir kez bunu kavradık mı *Modernlik-Sonrası* görevlerimizin neler olduğunu anlarız.

  -E. F. Schumacher

  Aklıkarışıklar İçin Kılavuz bize çağımızın en bilge kafalarından birinden gayet aklıbaşında, teselli veren ve umutlandıran bir içgörü hasadı sunuyor.

  -Theodore Roszak

  Schumacher modern bilimin sadece ortaya çıkan sonuçlarını yermekle kalmıyor, modern bilim ve ekonominin temel bir eleştirisini yapıyor.

  -Seyyid Hüseyin Nasr

  Yaygın kanaatlerimize muhalif, kucaklayıcı ve can verici bir düşünce sisteminin yoğunlaşması... Schumacher’in fikirleri hakkında söyleyebileceğim en makul söz: İnşaallah dediği gibi olur, amin.

  -Arthur Koestler

  Schumacher, *Batı insanı araçlarda zengin, amaçlarda yoksul kalmıştır. Bilgi hiyerarşisi bozulmuş, iradesi felce uğramıştır* derken, bu sözler bizde acı bırakarak yankılanıyor: Ya biz? Bizim aklımız Batılınınkinden daha karışık değil mi?

  -Muzaffer Civelek

  Aklıkarışıklar İçin Kılavuz, Küçük Güzeldir’in dayandığı felsefî temeldir. İkisini de okumayanların, ilkinden başlamaları akıllıca olur. Küçük Güzeldir’i okumuş olanlarsa Aklıkarışıklar İçin Kılavuz’u dikkatlice okumaktan büyük yarar sağlar. Etkisi derhal görülmeyebilir, fakat daha esaslı ve kalıcı olacaktır.

  -Chicago Tribüne

 • 2. Hamur

Aklıkarışıklar İçin Kılavuz Hakkında Yorumlar