sadsad x
asdasd
42,00 TL
33,60 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
8,40 TL
Akıllı Şebekelere Giriş Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 172
ISBN: 9786051336190
Kapak: Ciltsiz
Mehmet Uzunoğlu
Mehmet Uzunoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Akıllı Şebekelere Giriş Kısa Özet

    *Akıllı şebeke (smartgrid)* nedir? Bu konu son zamanlarda neden bu kadar ilgi çekici hale gelmiştir? *Akıllı Şebekelere Giriş* isimli bu kitap; günümüzde sıklıkla irdelenen bir konu olan akıllı şebeke kavramı hakkında özellikle ülkemizdeki yerli kaynak ihtiyacına katkıda bulunmak için, yazarların konu üzerindeki bilgi birikimi ve deneyimlerini aktarmak gayesiyle hazırlanmıştır.

    Kitap içerisinde öncelikle akıllı şebeke kavramı, konvansiyonel elektrik şebekesi ile mukayeseli olarak tanıtılmaktadır. Akabinde akıllı şebekelerin üretim, iletim ve dağıtım sistemleri açısından irdelenmesi gerçekleştirilmektedir. Akıllı şebekeler için haberleşme yaklaşımları, akıllı sayaçlar ve gelişmiş ölçüm altyapısı, talep yönetim stratejileri, akıllı evler ve siber güvenlik hususları kitap içerisinde ayrı bölümlerde ele alınmaktadır. Son olarak da akıllı şebekeler açısından mevcut zorluklar ve akıllı şebekelerin geleceği irdelenmektedir.

    Akıllı şebekeler ile ilgili kapsamlı bir Türkçe kaynağın bulunmayışı ve bu konudaki gereksinim, kitabın hazırlanmasında önemli bir etken olmuştur. Kitaptaki konuların işlenişi ve örneklemeleri; konu ile ilgili mühendislere, lisans ve lisansüstü öğrencileri ile tüm teknik elemanlara hitap edecek düzeyde hazırlanmıştır. Kitapta konuların işlenişinin meslek ile ilgili herkes tarafından anlaşılır biçimde olmasına özen gösterilmiştir.

Akıllı Şebekelere Giriş Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.