sadsad x
asdasd
62,00 TL
14,90 TL
%76 indirim
Kazancınız
:
47,10 TL
Ahtapotun Ruhu Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 312
ISBN: 9786254410093
Kapak: Ciltsiz
Sy Montgomery
Sy Montgomery
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ahtapotun Ruhu Kısa Özet

  Ahtapotlar seçimlerini hangi güdüyle yaparlar? Neden şu rotayı, şu kavgayı, şu yuvayı değil de diğerini tercih ederler? Davranışları gelişigüzel midir yoksa tecrübeyle mi edinilmiştir? Özgür iradeleri var mıdır? Dahası bir ahtapot gibi olmak nasıldır?

  Ahtapotların düşünceleri, duyguları ve bir kişilikleri vardır. Onlar değişim üstatlarıdır. Bir ahtapot, içinde bulunduğu durum için gerekli görüntüyü seçmek, seçimine uygun şekilde değişmek, en sonunda sonuçları gözlemlemek ve gerekirse tekrar değişmek zorundadır. Kendinden farklı bir yaratığın zihninde neler olduğunu tahmin edebilen bütün yaratıkların en başarılısı, ahtapottur. Çünkü ahtapot, kendini korumak için yaptığı sayısız aldatmacayı bu yetenek olmadan yapamaz.

  Popüler doğabilimcisi Sy Montgomery, araştırmacılığın gerçek derinliğine iniyor. Bir yandan bu zeki ve büyüleyici yumuşakçalara karşı duyduğu hayranlığın kronolojik tarihini yazıyor, diğer yandan eşsiz bir aşk hikâyesi anlatıyor. Kimi zaman eğlenceli, kimi zamansa dokunaklı ve derinlikli olan Ahtapotun Ruhu, Sibel Alaş’ın kusursuz çevirisiyle ahtapotların zekâsına dair öğrenebileceklerimizi açığa çıkarıyor.

  Sonsuz ve ebedi bir okyanusu bir ahtapottan daha iyi kim bilebilir? Ve hayatı var eden su tarafından sarmalanmış bir ahtapotun kollarında dinlenmekten daha derin bir sakinlik nerede bulunabilir?

  *Yılın en iyi bilim kitaplarından biri.* – Science Friday

  *Bir uzaylının bilincine büyüleyici bir bakış.* – Kirkus Rewievs

Ahtapotun Ruhu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.