sadsad x
asdasd
200,00 TL
130,00 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
70,00 TL
Acımasız Aydınlık Hakkında Bilgiler
Türü: Azınlık ve Etnik Sorun Kitapları
Sayfa Sayısı: 331
ISBN: 9786054363124
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2013
Susie Linfield
Susie Linfield
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Acımasız Aydınlık Kısa Özet

  Acımasız Aydınlık`ta Susie Linfield konularını sömüren politik şiddet fotoğrafları ve izleyicilerinin röntgenci eğilimleriyle tatmin olduğu düşüncesine meydan okuyor. Bunun yerine tutkulu bir şekilde görüntülere bakarak ve içinde insanları görmeyi öğrenerek bizi şiddetin modern tarihine bağlıyor ve insanın acımasızlık kapasitesini araştırarak gerekli olan etik ve politik harekete bağlıyor. Walter Benjamin`den ve Bertolt Brecht`ten Susan Sontag`a ve postmodernistlere kadar gelen eleştirmenlerle boğuşarak ve Holocaust, Çin Kültür Devrimi, ve yakın dönemdeki terörist eylemler gibi olayların fotoğraflarını analiz ederek Linfield fotojurnalizm ve yükselen insan hakları idealleri arasındaki karmaşık bağlantıyı keşfe çıkıyor. Kitabın sonuç bölümünde Robert Capa, James Natchway ve Gilles Peress`in vazgeçilmez işlerini inceliyor ve fotoğrafın modern savaşın artan nihilistik yörüngesini nasıl cevaplaması gerektiği sorusunu soruyor.

  Eleştiri Dalınında Ulusal Kitap Eleştirmenleri Ödülü Finalisti, 2010

  Susie Linfield, Village Voice, American Film ve Washington Post`ta editör olarak çalıştı ve Los Angeles Times Book Review, New York Times, Bookforum, Village Voice, New Republic, Washington Post, Dissent ve Nation`ın da aralarında bulunduğu yayınlarda çok farklı alanlarda yazılar yazdı. Kültürel Haberler ve Eleştiri programını yönettiği New York Üniversitesinde gazetecilik bölümünde doçent olarak görev yapmaktadır.

  Kapak Fotoğrafı:Kızıl Khmer Rejiminde Tuol Sleng işkence merkezinde idam edilmeden önce fotoğraflanan kimliği bilinmeyen çocuk tutuklu. Tarihi ve fotoğrafçısı bilinmiyor.

 • 2. Hamur

Acımasız Aydınlık Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.