sadsad x
asdasd

Acil Gerçekdışılıkta Maceralar

Jaguar Kitap
20,00 TL
12,00 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
8,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Acil Gerçekdışılıkta Maceralar Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 152
ISBN: 9786056840548
Kapak: Ciltsiz
Max Blecher
Max Blecher
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Acil Gerçekdışılıkta Maceralar Kısa Özet

  *Ruhun belli derinliklerinde sıradan sözcüklerin hükmü yoktur. İşte buradayım ve yaşadığım krizlerin doğru bir tanımını yapmaya çalışıyorum, ama bulabildiğim tek şey imgeler.*

  O zamanlarda deyim yerindeyse *altın çağ*ını yaşayan modernist romanın dev eserleri arasına, 1936’da Romanya’nın küçük bir kasabasında yazılan bir roman daha katılır: Acil Gerçekdışılıkta Maceralar.

  Bu küçük hacimli başyapıtın yazarıysa *Ruhun belli derinliklerinde sıradan sözcüklerin hükmü yoktur,* diyen Max Blecher’dır.

  Romanda genç bir adam, *gerçekdışılıkta maceralar* olarak adlandırdığı zihinsel buhranlar yaşamaktadır. Öyle ki, bir süre sonra tüm dünya onun için tamamıyla bir *imgeler toplamı* haline gelir ve gerçekdışı, gerçekten daha gerçeğe dönüşür: Avrupa’yı esir alacak karabasanı bile, tıpkı bir kâhin gibi, tüm açıklığıyla görür. Yine de, genç adam için *gerçekdışılıkta maceralar*ı anlamlandırmak, adlandırmak kadar kolay olmayacaktır.

  Yatağa mahkûmiyetinin sekizinci yılında ve ölümünden iki yıl önce kaleme aldığı bu başyapıtıyla Max Blecher’ı Musil, Schulz, Kafka, Pessoa gibi büyük modernist yazarların katına çıkaran Acil Gerçekdışılıkta Maceralar, Herta Müller ile Andrei Codrescu’nun önsözleri ve Suat Kemal Angı’nın çevirisi ile ilk kez Türkçede.

Acil Gerçekdışılıkta Maceralar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.