sadsad x
asdasd

Açıklamalı-Örnekli Kentsel Dönüşüm Uygulaması

Cross Basım ve Yayıncılık

Hasan ÖZKAN

27,78 TL
22,22 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
5,56 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Açıklamalı-Örnekli Kentsel Dönüşüm Uygulaması Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 497
ISBN: 9786056519048
Kapak: Ciltsiz
Hasan ÖZKAN
Hasan ÖZKAN
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Açıklamalı-Örnekli Kentsel Dönüşüm Uygulaması Kısa Özet

  Ülkemizde afet riski altındaki riskli yapıların çokluğu ve doğal afetlerin oluşması ve ağır hasarlar doğurması karşısında 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Yasa, 16.05.2012 gününde kabul edilmiş ve halen yürürlükte bulunmaktadır. Bu yasaya uygun olarak uygulama yönetmeliği de Bakanlar Kurulunda görüşülerek 15 Aralık 2012 günlü 28498 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak uygulamaya konulmuştur.

  Sözü edilen yasa ve yönetmeliklerdeki kentsel dönüşüm uygulaması işbu yapıt da soru ve cevaplar biçiminde inceleme konusu yapılmış, ayrıca anlatımlarla ilgili örnekler, mevzuat da gösterilmiştir.

  Afet riski altındaki alanlardaki yapıların risk tespitleri, yıkılması, yenisinin yapılması, bina ve arsa sahiplerinin hak ve sorumlulukları ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Büyük Şehir ve İlçe Belediyelerinin riskli bina tespitinde yapacakları işlemler ayrı ayrı soru ve cevap olarak anlatılmıştır.

  Riskli binadaki bağımsız bölüm maliklerinin durumları, alacağı kararlar, yıkım ve yeniden inşa işlemleri 6306 sayılı yasa ve yönetmeliklerde belirtilen hakları ve yükümlülükleri de anlaşılır biçimde inceleme yapılmasına özen gösterilmiştir. Riskli yapı, rezerv yapı alanları, riskli alan tespiti, kat maliklerinin alacağı kararlar, riskli yapı maliklerinin binayı yıkma süreleri, riskli yapı tespit raporları, bu raporlara itiraz, Tapu Müdürlüğünce yapılacak kayıt ve tebligatlar ayrı ayrı belirtilmiştir.

Açıklamalı-Örnekli Kentsel Dönüşüm Uygulaması Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.