sadsad x
asdasd

Acentenin Ücret Hakkı

Adalet Yayınevi
65,00 TL
61,75 TL
%5 indirim
Kazancınız
:
3,25 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Acentenin Ücret Hakkı Hakkında Bilgiler
Türü: Hukuk Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 325
ISBN: 9786051468617
Kapak: Ciltsiz
Özge Karaege
Özge Karaege
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Acentenin Ücret Hakkı Kısa Özet

  Çalışmamızın konusunu, acentenin ücret hakkı oluşturmaktadır. Ücret hakkı, acentenin en önemli hakkıdır. Dolayısıyla üzerinde önemle durulması ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun bu konuda getirmiş olduğu düzenlemelerinin kapsamlı incelenmesi gerekmektedir.

  Acentenin ücret hakkı mukayeseli hukuk bakımından inceleme yapmayı gerektirmektedir. Zira konu, Avrupa Birliği mevzuatı, İsviçre, Alman hukuklarında ve diğer hukuk sistemlerinde hüküm altına alınmıştır. Ayrıca yabancı hukuk doktrini tarafından konu hakkında incelemeler yapılmaktadır.

  Acentenin ücret hakkı hususunda çalışmamızı yapabilmek için yabancı kaynaklara erişmek önem arz etmektedir. Bu doğrultuda Yüksek Öğretim Kurulunun sağlamış olduğu burs sayesinde 2013 yılında Almanya’da Augsburg Üniversitesi’nde gerekli incelemeler yapılabilmiş ve çalışmamızın tamamlanması sağlanmıştır. Bu vesileyle Augsburg Üniversitesi Hukuk Fakültesinde misafir öğretim üyesi olarak araştırma yapabilme imkânını bana sağlayan değerli hocam Dr. İur. Erhan Temel’e teşekkürümü sunarım.

  Akademik kariyerimin başından itibaren birlikte olduğumuz ve benden desteklerini hiç esirgemeyen değerli arkadaşlarım Doç. Dr. Özge Ayan ile Doç. Dr. Serkan Ayan’a teşekkürlerimi sunarım. Çalışmanın çeşitli aşamalarında bana her zaman yardımcı olan arkadaşlarım Doç. Dr. Sinan Nardalı’ya, Yrd. Doç. Dr. Senar Çağırgan Tuncer’e, Yrd. Doç. Dr. Nalan Kahveci’ye, kardeşim Murat Karaege’ye ve Ece Karaege’ye sevgilerimi sunarım.

  Kariyerim boyunca beni hep desteklemiş olan annem ve babama teşekkür ve şükranlarımı sunarım.

  Son olarak çalışmanın kitap haline getirilerek okuyucu ile buluşmasını sağlayan Adalet Yayınevi sahibi Hakan Karaaslan’a ve çalışanlarına, kitabın mizanpajını gerçekleştiren Serab Şen’e katkılarından dolayı teşekkür ederim.

Acentenin Ücret Hakkı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.