7-sinif-ortaokul-kitaplari.jpg (68 KB)

7. Sınıf Ortaokul Kitapları

Sıralama seçin
Toplam 1473 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


1 2 3 ... 5 ... 9 ... 16
Toplam 1473 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 5 ... 9 ... 16

7. Sınıf Test Kitapları Nelerdir?

Ortaöğretim 7. sınıf, öğrencilerin geçiş dönemine alışması için önemlidir. 8. sınıfın ardından girecekleri lise sınavına hazırlanmak ve dersleri takip edebilmek için çocukların 7. sınıftan sıkı ve disiplinli çalışmaya başlamaları gerekmektedir. Bir sene sonra sınava girecekleri için öğrenciler 7. sınıf LGS hazırlık test kitapları arayışına girmektedir. Okulda işlenilen derslerin ve anlatılan konuların yanı sıra ek kaynaklar ile derslerin daha iyi anlaşılmasını sağlamak mümkündür. 7. Sınıf kitapları çocukların daha verimli ve detaylı öğrenmesine yardımcı olmaktadır. Çeşitli yayınevlerinin sunduğu kaynakları isteğiniz doğrultusunda tercih edilerek çocukların ders durumları takip edilebilir ve öğrenmesine yardımcı olunabilmektedir. Çocuklara daha çok motive olma ve ders çalışma alışkanlığı aşılamasını sağlayarak ileri yıllarda başarılı bir birey yetiştirmeye amaçlanmaktadır. Tüm derslerin bir arada bulunduğu setleri de bulunması mümkündür. Aynı zamanda her ders için ayrı ayrı hazırlanmış testleri de bulmak mümkündür. Eğitimin tamamlanabilmesi ve gelişime katkı sağlaması için müfredata uygun olarak hazırlanmış kitaplar da bulunmaktadır. Her ders için ayrı test kitapları mevcuttur. İngilizce, Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, ve Sosyal Bilgiler derslerinin 7. Sınıf için hazırlanan tüm konularını içeren test kitapları büyük yarar sağlamaktadır. Aynı zamanda müfredatta din kültürü ve ahlak bilgisi dersi için hazırlanan kitapları da bulunmaktadır. Din kültürü ve ahlak bilgisi dersini pekiştirmeye ve daha detaylı öğrenmeye yardımcı olmaktadır.

Test çözmenin pek çok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajların başında öğrencilerin öğretilen dersleri pekiştirebilmeleri ve soruları çözerek konuları tam olarak anlayabilmeleri gelmektedir. Test çözdükçe okuduğunu anlama becerisi ve mantık ilişkisi kurmayı öğrenilmektedir. Okuma hızını da geliştiren testler düzenli bir rutin halinde çözüldüğü takdirde ders çalışma alışkanlığının kazanılmasını da kolaylaştırmaktadır. 7. sınıf 1. dönem test kitapları ile soru çözümüne başlayabilir ve ilerledikçe yeni kaynaklar ile devam edilebilmektedir. Bir sonraki yılda liseye geçiş sınavı için hazırlık yapıp başarıları bir adım daha ileriye taşıyabilme imkânı bulunmaktadır. Test kitaplarının açıklama kısmından özelliklerine ve konusuna dikkat ederek daha doğru tercihler yapılabilmektedir.  Hem ders konularına hem de sayfa sayısına ulaşılabilmektedir.

7. Sınıf Konu Anlatımlı Test Kitapları Nelerdir?

Konu anlatımlı kitaplar ders kitaplarının devamı ve desteği niteliğinde olmaktadır. Kitabın içinde derslerin konuları detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. 7.sınıf konu anlatımı test kitabı seçenekleri oldukça zengin bir çeşitliliğe sahip olmaktadır. Çeşitli yayınevlerinin hazırlamış olduğu konu anlatımlı kitapları görabilmek mümkündür. 7.sınıf test kitapları konu anlatımlı olabildiği gibi konu anlatımlı test kitapları diye ikiye de ayrılmaktadır. Tüm dersler ve tek derslerin konu anlatımlı kitapları arasından ihtiyaca uygun seçenekler bulunması mümkündür. Kaynak ve yayınevi araştırmaları yaparak en iyi kitapları seçip sınavlara hazırlanma şansı mevcuttur. Farklı seviyelere ait test kitapları arasından bilgi birikimine uygun test seviyeleri bulunmaktadır. Kişinin çözebilme kapasitesine uygun seviyeler ile daha verimli ve daha çözümleyici sonuçlar amaçlanmaktadır.

7. Sınıf Matematik Konu Anlatımlı Test Kitabı Çeşitleri Nelerdir?

Liseye geçiş sınavına hazırlığın büyük bölümü matematik dersine hazırlanmaktadır. Matematik dersinin temeli ilkokulda atılmaktadır. Ardından ortaöğretimde 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda konular daha detaylı olarak işlenmeye başlanmıştır. Çocukların matematiği anlaması ve soruları çözebilmesi için okul derslerinin dışında çalışmalar da yapmaları gerekmektedir. Sadece liseye geçiş sınavı için değil okul ve dönem içinde başarıyı yakalamak ve dersleri anlamak için ek çalışmalar yapılmaktadır. Matematik 7. sınıf test kitapları ile ders dışında matematik alıştırmaları yapmak mümkündür. Matematikte daha başarılı olabilmek için çeşitli yayınevlerinin hazırladığı konu anlatımlı kitaplardan yararlanılmaktadır.

7. Sınıf İngilizce Konu Anlatımlı Test Kitabı Çeşitleri Nelerdir?

Yabancı dil, küçük yaşlarda öğrenilmeye başlanmaktadır. Gramer, kelimeler ve anlamlarını basit ve başlangıç seviyesinde orta öğretim öğrencilerine öğretilmektedir. LGS’de de İngilizce dersinden sorular çıkmaktadır. Kelime dağarcığını geliştirmek ve dili anlayabilmek için İngilizce 7. sınıf test kitapları ve konu anlatımları mevcuttur. Derslere ve akademik gelişimlere destek sağlamak için detaylı hazırlanan konu anlatım kitaplarına başvurulmaktadır.

7. Sınıf Tüm Dersler Konu Anlatımlı Test Kitapları Nelerdir?

7.sınıf test kitapları tüm dersler konu anlatımlı kitapları öğrencilerin çeşitli derslerden yararlanmasını gerektirecek birçok konu barındırmaktadır. Kalın kitaplar halinde hazırlanan kitapta bulunan dersler ve özellikleri şöyle sıralanmaktadır:

  • Türkçe: Okuma, dil bilgisi ve anlatım bozuklukları gibi konuların işlendiği bu ders eğitim- öğretim hayatı için büyük önem taşımaktadır.
  • Matematik: Sayısal verilerin bulunduğu, formüller ve kuralların bulunduğu bir alandır. Birçok bölüm ve meslek için matematik olmazsa olmazdır.
  • Sosyal Bilgiler: İçerisinde tarih, coğrafya, din ve felsefe gibi konuların yer aldığı dersler, toplumun kabul gördüğü ve geliştirmesine yardımcı olabileceği bilgiler yer almaktadır.
  • Fen Bilgisi: Doğa, canlı ve cansız varlıklar hakkında bilimsel gerçeklere dayalı olan dal olmaktadır. Bilimler deneye ve gerçekliğe dayalı olmaktadır.

Her konunun sonunda konuya ait testler bulmak mümkündür. Konuları detaylı şekilde öğrendikten sonra pekiştirmek için ve eksiklerin anlaşılması için testler ile desteklemek öğrencilerin tercihi olmaktadır. Her dersin testlerini ve konu anlatımlarını alanında uzman eğitimciler hazırlamaktadır. Müfredata uygun ve öğrencilerin seviyesinde konu anlatım kitapları okul derslerini destekler nitelikte olmaktadır. Derste anlatılan ve aktarılan bilgilerin özetlerini, detaylı anlatımlarını ve örneklerini konu anlatımlı test kitaplarından bulmak mümkündür.  Lise sınavı için gerekli olan temeli ve bilgiyi ders kitaplarının yanında konu anlatımlı test kitaplarından faydalanılmaktadır.  Her ders için ayrı bölümler olan bu kitapta ders konuları ünitelere bölünerek işlenmektedir. Her ünite sonunda anlatılan konular ile ilgili sorular da bulunmaktadır. Ders konularını pekiştirmek ve bilgileri kalıcı hale getirmek için ünite sonu testlerini değerlendirmek mümkündür. Birçok yayınevlerinin hazırlamış olduğu konu anlatımlı kitapları tercih ederek bilgi birikimleri arttırılabilmektedir. 

7. Sınıf Soru Bankaları Nelerdir? 

Soru bankaları içerisinde çeşitli derslere ve konulara ait test kitapları bulunmaktadır. Bu kitaplar ders kitapları ve konu anlatım kitaplarından çalıştıkları konuları pekiştirmek ve genel tekrar yapmak adına öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Öğrencilerin işledikleri konuları tam anlamak ve unutmamaları için soru bankalarını kullanmaları gerekmektedir. Eğitim sistemindeki sınavlarda başarı sağlamaları için konu anlatımlı kitapları büyük önem taşımaktadır. Doğru seçim yapabilmek ve 7. Sınıf için en iyi test kitapları önerilerini sayfamızda görülmesi mümkündür. Yorum ve açıklamalara okuyarak 7. Sınıf test kitapları öneri alarak bilgi sahibi olunabilmektedir. Sunulan seçenekler arasında ihtiyaca uygun olan tercih edilebilmektedir. Seçerken bulunan konulara ve doğru seviyeye uygun olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. 7. Sınıf test kitapları tavsiye için kategorilere ve yorumlara başvurabilmektedir. Tercih edecek öğrencinin öğretmen ve bilgili kişilerden tavsiye alması da önemli olmaktadır. İlk olarak soru çeşitlerine göz atarak zorluk seviyeleri ölçme ve ona göre tercihler yapmak daha doğru olacaktır. Seviyeleri sırasıyla çözülmektedir. Bulunulan seviyeden daha zor soru çözmek zorlayıcı olabilmektedir. Bunun için daha uygun tercihler yapılması gerekmektedir. Test ve konu anlatımlı kitapları öğrencilerin anlayabileceği yalınlıkta olmaktadır. Kendi seviyenize uygun sorular çözmek hem konuyu pekiştirmede hem de zevkle, sıkılmadan derslere odaklanmayı sağlamaktadır.  7. Sınıf test kitapları fiyatları; yayınevine, derse ve sayfa sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Her bütçeye uygun birçok kitap bulunabilmesi mümkündür. Uygun fiyatları bulabilmek için kategorilere ayırarak istenilen derse ait kitapların seçeneklerine ulaşılabilmektedir. 7. sınıf soru bankası yayınevlerinden bazıları şunlardır:

7.sınıf kitapları tüm dersler başlığı adı altında bütün branşların bir arada olabildiği gibi branşlar ayrı kitaplar halinde de olabilmektedir. Daha düşünmeye yönelik ve güncellenmiş 7. Sınıf test kitapları yeni nesil kitapları da tam not almaktadır. Öğrencilerin yeni müfredata ve konuları pekiştirmesi ve yeni tarz soruları çözebilmeyi amaçlamaktadır. Yeni tarz kitaplarda 7. sınıf test kitapları zor seviyeleri de bulunmaktadır. Her seviyeye uygun test kitapları bulunmaktadır. Daha iyi kavramış ve önceki seviyeleri geçmiş öğrenciler son olarak zor seviye test kitaplarını tercih etmektedir.

7. Sınıf Deneme Sınavları Nelerdir? 

Test kitaplarının yanı sıra 7. sınıf kitapları arasında deneme sınavı setlerini de bulmak mümkündür. Deneme sınavları liseye geçiş sınavı formunda hazırlanan kitapçıklar ve 7. sınıf müfredatına uygun şekilde hazırlanmış kitapçıklar halinde satışa sunulmaktadır. Deneme sınavları tüm derslerin sınav sistemine yakın bir tarihte bilgiyi ölçmek için kullanılmaktadır. Hangi dersten ve hangi konulardan eksik olunduğu sınav sonuçlarına bakarak öğrenilmektedir. Ayrıca deneme sınavları belirli bir süre sınırı içerisinde çözülerek sınava da hazırlık yapabilmektedir. Set halinde ve çoklu olan deneme testlerinden fayda sağlanmaktadır.

7.Sınıf Matematik Test Kitabı Çeşitleri Nelerdir?

Güncel müfredata göre öğrenciler 1.dönem 3 ünite 5 konu, 2.dönem ise 3 ünite 7 konu olmak üzere toplam 6 ünite 12 konu öğrenim görmektedir. 7.sınıf eğitim senesi boyunca bu konular öğrencilere sayıları kullanabilme ve onlarla işlem yapabilme yeteneği kazandırmaktadır. Mantık kurma, problem çözebilme ve işlemlerin mantığını anlama orta öğretim döneminde aktarılmaktadır. Örneğin eşitlikler ve denklemler konusunda da size sayıları kullanarak çok zorlamayacak denklemler çözülmesi beklenmektedir. Öğrencilerin burada öğrenecekleri konular üniversite sınavına hazırlık senelerinde işlenen konuların temelini oluşturmaktadır. Bu yüzden konular detaylı ve dikkatli işlenmelidir. Temelleri sağlam atmak ve konuları pekiştirmek için test kitapları kullanılmaktadır.

7. Sınıf Fen Bilgisi Test Kitabı Çeşitleri Nelerdir? 

Ortaöğretimde hücre, kuvvet ve hareket, maddenin halleri, canlılarda üreme gibi konular fen bilgisi dersinde anlatılmaktadır. 7.sınıf fen bilimleri test kitapları da bu konuların tamamını barındıran soruları içeren kitaplar olmaktadır. Derslerde öğretilen konulara destek olarak okul ve sonraki sınavlarda başarı sağlamak için soru bankalarından yararlanabilmek mümkündür. Her konuya ayrı sorular ve etkinlikler hazırlanarak bir araya getirilen fen bilimleri test kitapları içerisinde deneyler, oyunlar gibi çeşitli aktiviteler de bulunmaktadır. Ders çalışmayı eğlenceli hale getiren bu kitaplar ile fen dersini kavramayı kolaylaştırabilmek mümkündür. Pek çok yayınevinin özenle hazırladığı testleri konuları öğrendikçe çözülmektedir. Test kitaplarında ödev yaprakları, doğru yanlış ve boşluk doldurma gibi etkinliklerin bulunduğu seçenekleri de bulunmaktadır. Bilgilerin kalıcı olması için ve soru türlerini öğrenebilmek için soru çözümü yapmak önemli olmaktadır. Farklı kaynaklardan hazırlanan test kitapları ile çözümlere başlanılabilmektedir.

7. Sınıf Test Kitapları Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir? 

Test kitapları okul derslerini destekleyen ve başarı sürecine kitaplar yardımcı olmaktadır. Bu kitapları her ders için ayrı ayrı olarak ya da tüm dersler bir arada olarak hazırlanmaktadır. Farklı yayınevlerinin hazırladığı kitaplar arasından seviyeye uygun olanı tercih edilmesi gerekmektedir. Doğru ve faydalı birçok test kitapları bulunmaktadır.

Çözmek istenilen testin dersine dikkat edilmesi gerekmektedir. Her ders için ayrı hazırlanmış test kitapları arasından fen bilgisi, sosyal bilgiler, Türkçe, matematik, sosyal bilgiler, din kültürü ve ahlak bilgisi ve İngilizce derslerine özel kitaplar hazırlanmaktadır. Farklı pek çok yayınevi 7. sınıf için test kitapları hazırlanmaktadır. Çeşitli araştırmalar yaparak ve 7. sınıf test kitapları öneri bölümüne göz atarak seçimler yapabilme imkânı mevcuttur. Test kitapları arasında zorluk seviyeleri bulunmaktadır. Başlangıç, orta ve zor seviyeden kitapları seçilebilmektedir. Aynı yayınevine ait kitapların bir arada bulunduğu 7. sınıf test kitapları set seçeneklerini de görmek mümkündür. Birçok konunun ve dersin bir arada bulunduğu setler de bulunmaktadır. Ortak yayınevine ait bu konular ile daha kolay öğrenilebilmektedir. Test kitabı satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da sınav sistemi ve yeni müfredata uyumlu şekilde içerikleri olmaktadır. Her sene ders konularında, soru türlerinde ve soru tiplerinde değişiklikler olabilmektedir. Yeni basım test kitapları satın alarak güncel konuları ve testleri görmek mümkündür.

7. Sınıf LGS Hazırlık Test Kitapları Nelerdir?

Öğrenciler 8. sınıfta liseye geçmek için LGS sınavına girmektedir. Sınav 2 oturumdan oluşmaktadır. İlk oturumda 50 soru 2. oturumda ise 40 soru olmak üzere 90 soru bulunmaktadır. Bu sınavda 5. sınıftan 8. sınıfa kadar işlenen tüm konulardan sorular gelebilmektedir. 7. sınıf, sınava 1 yıl kalmasından dolayı önemli bir sezondur ve çok özenle çalışılması gerekmektedir. 7. LGS hazırlık test kitapları sınava hazırlanmaya ve konuları daha iyi kavramaya yardımcı olmaktadır. Hem sınavlardaki başarıyı arttırmaya hem de sınava iyi hazırlanmayı sağlamaktadır. Sınavda çıkabilecek sorulara benzer soruları çözmek ve pratik yapmak sınavda süre ve hızlı anlama konusunda avantaj sağlamaktadır. Öğrenci ve profesyonel kişilerin yardımı ile doğru kaynak ve plan hazırlanmaktadır. 7.sınıf test kitapları çözmek sınav sürecine çok fayda sağlamaktadır. Sınava hazırlık sürecinde günlük çalışma ve soru çözümünün devamlı olması, farklı kaynaklardan sorular çözmek önerilen yöntemlerden olmaktadır. 7. sınıf test kitapları yeni nesil sınav sistemi ile uyumlu olarak hazırlanmaktadır. Bazı test kitaplarında soruların anlatımlı çözümleri bulunmaktadır. Bu kitapları tercih ederek çözemediğiniz soruların çözüm yollarını da bulabilme şansına olanak tanımaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile videolu çözümler ve QR kodlu sorular bulunan testleri de bulmak mümkündür. Bu kodu okutarak soruların videolu çözümlerini görülebilmektedir. Ve soruların çözme yöntemleri ile püf noktaları öğrenilmektedir. Videoları izleyerek anlamayı kolay hale getirmek mümkündür. Okuma hızını da arttırabilecek test kitapları ile okuma alışkanlığını kazanabilir ve bilgi sahibi olunabilmektedir.

7. Sınıf Test Kitapları Fiyatları Nelerdir?

Okulun her yılında anlatılan konular ve öğretilen dersler farklı olmaktadır. Derslerden geri kalmamak ve anlatılanları anlamak için okul dışında ders çalışmak ve soru çözümleri ile dersleri desteklemek oldukça önemli olmaktadır. Ortaöğretim 7. sınıf için hazırlanmış olan çeşitli test kitaplarını bulmanız mümkündür. Testler her derse özel olarak hazırlanmakta ve içerisinde farklı sayılarda sorular bulunmaktadır. 7.sınıf test kitapları fiyatları da kitapların içeriklerine, kalınlıklarına ve yayınevlerine göre farklılıklar göstermektedir. Konu anlatımlı test kitaplarını da görmeniz mümkündür. Konu anlatımlı kitaplar test kitaplarına oranla daha kalın olabilmektedir. Test kitaplarını tüm dersler soru bankası olarak tercih ederek tek bir kitapta her ders için testler bulabilmek mümkündür. Ayrı olarak her derse ait test kitapları da bulmak mümkündür. Kategoride onlarca yayınevine ait çeşitli konu anlatımlı ve sadece test içerikli kitapları bulabilme şansı olmaktadır. Kitaplar tekli olabilmesinin yanında setler halinde de sunulmaktadır. Set avantajları ile hem tek tek alma zahmetine girme olmaz hem de aynı yayınevine ait konular ile verimli çalışmalar yapılabilmektedir. Tek tek tercih edilerek farklı yayınevlerine ait kitaplar da tercih edilebilmektedir. Tercih edilmek istenen kitap ve konularına göre kategorilere ayırarak uygun olan rahatlıkla bulunabilmektedir. Bu işlemleri gerçekleştirmek ve 7. Sınıf test kitabı satın almak için sayfaya göz atarak anında alışveriş yapılabilmektedir.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.