sadsad x
asdasd

21. Yüzyıl’ın Ufukları

Sinemis Yayınları

Zafer Alcan

33,00 TL
25,41 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
7,59 TL
21. Yüzyıl’ın Ufukları Hakkında Bilgiler
Türü: Popüler Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 103
ISBN: 9789758759552
Kapak: Ciltsiz
Zafer Alcan
Zafer Alcan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • 21. Yüzyıl’ın Ufukları Kısa Özet

  Bu kitapta 21`inci Yüzyıl`ın ufuklarında dolaşacağız. İnsanlığı nasıl bir geleceğin beklediğini araştıracağız. Yeni yüzyılın keşifleri ve buluşları neler olacak? Bilim ve teknolojide, ekonomide, sanayide, çevre sorunlarında, sosyal yaşamda ve sağlık alanında nelerle karşılaşılacak? Birbirinden ilginç gelişmeler, dünyaya yön veren değişiklikler ve yenilikler... İşte 21`inci Yüzyıl`ın ufkunda belirenler..

  - Mustafa Koç

  Az gelişmiş ülkeler ile gelişen dünya ve gelişmiş dünya arasındaki uçurum maalesef gitgide açılıyor. Ve buna da bi çare bulunmazsa, bu, sosyal barışı dünyada ciddi bir şekilde etkileyecektir.

  - Bülent Eczacıbaşı

  Teknolojiye sahip olmak, yenilikler yapabilmek, sürekli yeni ürünler, yeni prosesler geliştirebilmek, rekabet gücünün en önemli etkeni olarak önümüze çıkıyor.

  - Ali Coşkun

  Öyle bir gelişme var ki, geçmiş asırların sömürgecilik düzeni yerine, eğer teknoloji üretmiyorsanız, teknolojik sömürge haline gelebilirsiniz.

  - Prof. Dr. Mehmet Öztürk

  21’inci Yüzyıl’ın üç teknoloji tarafından yönlendirilmesi bekleniyor. Bunlar; biyoteknoloji, nanoteknoloji ve bilişim teknolojileri. Dolayısıyla 21’inci Yüzyıl’da dünya ekonomisi içersinde söz sahibi olmak istiyorsanız, bu üç alanda da en iyi ülkeler arasında olmanız gerekiyor.

  - Prof. Dr. Abdülkadir Erden

  21’inci Yüzyıl’ın sonunu görmeden, herhalde insansı robotların sayısı çok fazla olacak.

  - John Farrow

  İnsanoğlunun doğasında hep sınırlarını genişletme var. Mars’a ve daha ileriye gitmenin en kolay yolu Ay’da bir üs oluşturmak.

  - Prof. Dr. Salim Çıracı

  Belki ayakkabılarımızın altına koyacakları çok nanometrik bir takım aygıtlarla enerji üreteceğiz. Elbiselerimizle enerji üreteceğiz.

21. Yüzyıl’ın Ufukları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.