sadsad x
asdasd

20. Yüzyıl Batı Sanatında Akımlar

Sel Yayıncılık
29,63 TL
20,15 TL
%32 indirim
Kazancınız
:
9,48 TL
20. Yüzyıl Batı Sanatında Akımlar Hakkında Bilgiler
Türü: Sanat Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 333
ISBN: 9789755703848
Kapak: Ciltsiz
Ahu Antmen
Ahu Antmen
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • 20. Yüzyıl Batı Sanatında Akımlar Kısa Özet

    Kübizm’den Gerçeküstücülüğe, Soyut Dışavurumculuktan Pop’a, Arazi Sanatı’ndan Performans’a ve Kimlik Sanatı’na 20. Yüzyıl Batı Sanatı, değişen dünyada yeni konulara yeni ifade biçimleri arayan sanatçıların ardı arkası kesilmeyen arayışlarıyla şekillenen bir yaratıcılık serüvenidir.

    Elinizdeki kitap, akımlar halinde gelişen bu serüvenin ana noktalarını içeren bir rehber olarak çağımız sanatına ayna tutuyor, yüzyıllık sürece yayılan dönemde birbirini kovalayan yeni oluşumların izini sürüyor. Her biri kendi dönemine damgasını vurmuş sanatsal akımları, onları bizzat yaşayanların yazdıklarından ve anlattıklarından yapılmış bir seçki eşliğinde okuyabileceğiniz kitapta, tarihe yansıyan sayfaların sanatçılarca doldurulmuş satır araları var: Picasso ve Braque, Kübizmi nasıl keşfetti?

    Fütüristler neden müzeleri yıkmak istiyordu? Maleviç’in "Siyah Kare"si dönemin eleştirmenlerinin yazdığı gibi ‘sanatın sonu’ muydu? Marcel Duchamp neden sıradan bir pisuarı sergilemek istedi? Chris Burden performansları sırasında fiziksel dayanıklılığın sınırlarını mı araştırıyordu? James Luna müzede neden kendini sergiledi?...

20. Yüzyıl Batı Sanatında Akımlar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.