11 Eylül ABD Türkiye ve Küreselleşme

Peri Yayınları

Ahmet Özer

80,00 TL
57,60 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
22,40 TL
11 Eylül ABD Türkiye ve Küreselleşme Hakkında Bilgiler
Türü: Dünya Siyaseti ve Politikası Kitapları
Sayfa Sayısı: 304
ISBN: 9789758245826
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2003
Ahmet Özer
Ahmet Özer
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • 11 Eylül ABD Türkiye ve Küreselleşme Kısa Özet

    Küreselleşme, durdurulabilecek bir süreçten ziyade, bizim dışımızda bir realite olarak işlemektedir. Hem küreselleşmenin durdurulması için kullanılacak olan enerjiyi bu yolla saf etmek yerine, onun olumsuzluklarına karşı, yine onun getirdiği bir takım araçları (bilişim ve iletişim teknolojilerini kullanarak mücadele etmek daha doğru olur. Bu anlamda olumlu yanlarından faydalanarak olumsuzlukları dizginleme hünerine sahip olmak, daha geçerli bir yol olsa gerektir.

    Unutulmamalıdır ki bu süreç, aynı zamanda diyalektik olarak kendi karşıtını da içinde taşımakta ve geliştirmektedir. Çok kültürlülük, yerelleşme, otonom alanlar oluşturma, kimlik ve mikro milliyetçilik gibi unsurların gelişmesi bunlardan bazılarıdır. Bunun dışında küresel örgütler, dünya çapında Mafyozi ilişkilerin giderek kurumsallaşması, terörün küresel bir hal alması da, küreselleşmenin birer sonucu olarak değerlendirilebilir.

    Sonuç itibariyle bu kitap, küreselleşmeyi benimsemekten veya reddetmekten önce, onun doğru kavranması gerektiğinin altını çizmektedir.

  • 2. Hamur

11 Eylül ABD Türkiye ve Küreselleşme Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.