sadsad x
asdasd
90,00 TL
60,30 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
29,70 TL
100 Sanatçı Manifestosu Hakkında Bilgiler
Türü: Grafik Sanatlar Kitapları
Sayfa Sayısı: 472
ISBN: 9786054363223
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • 100 Sanatçı Manifestosu Kısa Özet

  "Manifesto`daki hayal gücünün kuvveti dikkate değerdir. O, ilk modern sanat yapıtıdır."

  Marshall Berman

  Çoğu zaman parçalar halinde yayınlanan ve bazıları ilk defaTürkçeye çevrilen sanatçı manifestoları ilk defa bir kitapta Manifesto`ların özgün yazılış biçimlerine sadık kalınarak toplu bir şekilde sunuluyor.
  Fütüristlerden, Dadaistlere, Konstrüktivistlere, Sürrealistlere, Le Corbusier`den, Barnett Newman`a, Sitüasyonistlerden, Fluxus`a ve Stuckistlere son yüz yılın 100 Sanatçı Manifestosu`nu bir araya getiren bu önemli derlemede, Alex Danchev dünyayı sarsan olaylara eşlik eden, kimi zaman ise habercisi olan sanat akımlarını tarihsel bağlamları çerçevesinde okuyuculara sunmaktadır.

  100 Sanatçı Manifestosu ele aldığı geniş tarihsel kapsamı ve içerdiği metinlerin çeşitliliği ile yirminci yüzyıl sanat hareketlerinin bir aynasıdır.Sanatçı manifestoları her şeyden öte devrimcidir. Tuhaf ve kimi zaman da kışkırtıcı biçimlerde, hiciv ve bilgelik ile dünyayı sarsan talepleri dile getirirler. Yirminci yüzyılın ilk yıllarından itibaren, oldukça yakın geçmişimize dek sanat ve düşünce tarihinde yer etmiş pek çok ismi bir araya getiren bu derleme, sanatın toplumsal ve politik yaşama olan paralelliklerini bir kez daha açığa çıkarmaktadır.

100 Sanatçı Manifestosu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.