1-sinif-ilkokul-kitaplari.jpg (136 KB)

1. Sınıf İlkokul Kitapları

Sıralama seçin
Toplam 222 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


1 2 3
Toplam 222 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

1. Sınıf Kitapları Nelerdir?

1. sınıf kitaplarıokuma ve yazmayı yeni öğrenen öğrenciler için üretilmektedir. Kitapların konusu, anlatımı ve dili ilkokul çocuklarına uygundur. Boş zamanlarını değerlendirmek isteyen çocuklar, okuma hızına uygun resimli çocuk kitapları okuyabilmektedir. Okumaya yeni başladığı dönemlerde bu tarz kitaplar sürece adapte olmalarını sağlamaktadır. Çocuklara okuma sevgisi vermek, onların gelecekte kitapsever olmasını sağlamak için çocuklukta kitap okumaya teşvik edebilirsiniz. Uzun süre televizyon başında vakit geçiren çocukları okumaya teşvik etmek, teknolojik aletlerden uzak tutmak için önemli bir yoldur. 1.sınıf ders kitapları içerisinde tatil kitapları, anasınıfı kitapları ve tüm dersler serisi yer almaktadır.

Çocukların Kitap Okumasının Faydaları Nelerdir?

Kitap okuyan çocuklar yaşıtlarına oranla hayat hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaktadır. Arkadaşlık ve aile ilişkileri üzerine daha fazla düşünme imkanı bulmaktadır. Aynı zamanda kitap okumak çocuklar için aşağıdaki faydaları sunmaktadır.

 • Empati yeteneği ve düşünce dünyası gelişen çocuklar yetişir.
 • Çocuklar kendilerini daha iyi ifade etmeyi öğrenir.
 • Kitaplarla farklı dünyaların kapılarını aralayarak kendi başına zaman geçirmeyi öğrenir.
 • Farklı kültürlere ait kitaplar okuyan çocuklar, sadece kendi çevresini değil tüm dünyayı tanımaya başlar.
 • Okuduğunu paylaşan ve birbirine anlatan çocuklar zamanla zihinsel gelişim olarak da ilerler.
 • Sınavlarda başarılı olmak isteyen çocuklar, okuma ve anlama konusunda kendini geliştirmek için kitap okumalıdır. sınıf kitapları okuma ve anlamayı güçlendirmek amacıyla anlaşılır bir dille ve resimlerle, boyamalarla çocuklara sunulmaktadır.
 • sınıf tatil kitapları, çocuğun tatil sürecinde sıkılmaması ve verimli zaman geçirmesi amacıyla hazırlanmaktadır.

1. Sınıf Hikaye Kitapları Tavsiyeleri Nelerdir?

Çocukların erken yaşta kendini daha iyi ifade etmesi için onların yaşına uygun kitaplar yayımlanır. Pek çok örneği bulunan çocuk kitapları, yazarlar tarafından büyük özenle hazırlanır. İçeriği, çizimleri ve yazı puntoları çocuklara göre ayarlanmaktadır. Türk Edebiyatı ve Dünya Edebiyatı içerisinde yer alan pek çok hikaye kitabını okuyarak kültürler arası iletişimi sürdürebilirler. Çocuklara yönelik birinci sınıf hikaye kitaplarını yayımlayan başlıca yayınevleri şunlardır:

İlkokul Derslerini Geliştirecek Kitap Önerileri Nelerdir?

Çocukların okula yeni başladığı dönemde adapte olabilmesi ve okul için keyif, istek duymasını sağlamak için doğru kitaplarla teşvik etmek gerekir. Erken yaşta kitap okuma alışkanlığı kazanan çocuklar, hem derslerinde başarılı olur hem de kendilerine güvenirler. Kendi kendine zaman geçirerek hobilerini geliştirmeyi öğrenirler. Matematik, Türkçe, Hayat Bilgisi gibi pek çok dersi içine alan tüm dersler kitapları bulunur. Ayrıca birinci sınıfı tamamlayan ve yaz aylarını boş geçirmek istemeyen çocuklar için ‘Tatil Kitabım’ yayımlanır. Anasınıfı tatilinde birinci sınıfa hazırlık yapmak isteyen çocuklar Anasınıfı Tatil Kitabı’ndan yararlanabilir. 1. sınıf matematik kitapları çocukların matematik, Türkçe gibi derslerde başarılı olmasını sağlar. Çocukların sevdiği derslerin yanında sevmediği dersleri de geliştirmesi için eğlenceli bir anlatımla kitaplar hazırlanır. İçerisinde yer alan örnek çözümler ise, çocukların okul hayatını destekler. 1. sınıf çalışma kitapları etkinlikler, boyamalar, bulmacalar ve çizgi çalışmaları ile çocukların keyifli zaman geçirmesini sağlar.

1.Sınıf Kitap Türlerinin İçerikleri Nasıldır?

1. sınıf öğrencilerine yönelik özel olarak hazırlanan kitaplar, türlerine göre kategorize edilmektedir. Aşağıdaki kitap içerikleri bu türler hakkında bilgiler vermektedir.

Şiir Kitapları: Şiir okumak, çocuğun kendisini ifade etmesini ve hitabetini güçlendirmesini sağlar. Söz oyunlarını öğrenen çocuk, sesini kullanarak çeşitli sanat dallarında rol alır. Çocukların şiir okumasını destekleyerek erken yaşta sanatla tanışmasını, ezberini kuvvetlendirmesini sağlayabilirsiniz.

 • Masal Kitapları: Masallar küçük yaştan beri çocukların ilgisini çeker. Çocuklar masal dinlerken uyur, yatakta dinlenir veya tek başına masal okuyarak zaman geçirmeyi öğrenir. Çocuksu masallar, çocuklara farklı dünyaların kapılarını açar. Hayal ülkelerini gören çocuklar gelecek hakkında kafasında tasarlamalar yapar.
 • Hikaye Kitapları: Çocukların yaşına uygun konuda hikaye kitapları, içerisinde yer alan öğütlerle çocuğun yapması ve yapmaması gerekenleri öğrenmesine katkı sağlar. Hikaye kitapları aracılığıyla çocuğun anlamadığı konularda empati sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Bilim Kurgu Kitapları: Bilime ve araştırmaya meraklı çocuklar, gelecek ve gökyüzü olayları hakkında bilgi almak, daha derin düşünmek için bu türdeki kitapları okuyabilir. Gelecekte başarılı olması beklenen pek çok çocuk, bilim kurgu merakıyla yeni icatlar ortaya çıkartmaktadır.
 • Boyama Kitapları: Çocuklar boş zamanlarında boyama yapmayı çok sever. Boş zamanlarında kendine vakit ayıran çocuklar, kendi kendine mutlu olmayı da öğrenir. Sulu, kuru, pastel boya çeşitleriyle boyama kitaplarını boyayan çocuklar el becerilerini geliştirmeyi öğrenir.
 • Din ve Eğitim Kitapları: Çocukların din eğitimi, çeşitli dil ve hafıza eğitimlerini sağlamak için kitaplar yayımlanmaktadır. Pek çok yayınevine ait eğitim kitabını inceleyerek kişisel gelişimini çocuklar için tamamlamasına destek olabilirsiniz.
 • Zeka Gelişim Kitapları: Çocuğun var olan zekasını ortaya çıkartmak, kullanmasını sağlamak ve başarısını artırmak için çeşitli zeka kitaplarını inceleyebilirsiniz. Zeka gelişimi konusunda kritik olan 1.sınıf, çocuklara yaratıcılık gibi yetenekleri kazandırabilir.
 • Çizgi Roman Kitapları: Çizgi romanlar, içerisinde yer alan çizimler ve romansı anlatımıyla çocukları okumaya teşvik eder. Kitap okumayı sevmeyen çocuklara çizgi romanlar önerilmektedir.
 • Etkinlik Kitapları: Etkinlik kitapları, okul öncesi ve sonrasında çocukların aktivitelere katılmasını sağlamak, sosyal becerilerini artırmak amacıyla kullanacağı kitaplardandır. Yaratıcılık becerisini etkinliklerle geliştirebilen çocuk, kendine inanır ve güvenir.
 • Dünya Klasikleri: Dünya klasikleri ile çocuklar dünyaya farklı bir açıdan bakmayı öğrenir ve farklı kültürler hakkında bilgi edinmektedir. Bu sayede yaşadığı yerden başka farklı kültürlerin de var olduğunu anlamaktadır.
 • Romanlar: Çocuk romanları, onların anlayacağı dilde ve eğitici, öğretici, eğlenceli şekilde yazılmaktadır.
 • Tekerleme Kitapları: 1.sınıf tekerleme kitapları, çocukların ezber yeteneğini geliştirmesine yardımcı olmaktadır Tekerleme ezberi yapmak, çocuğun konuları anlama hızını artırmaktadı

 

1. Sınıf Kitap Seti Tavsiyeleri Hangileridir?

Kitaplar çocukların sıkılmadan öğrenmeleri ve öğrendiklerini pekiştirmeleri için resimlerle ve canlı aktivitelerle hazırlanmaktadır. 1. sınıf kitap tavsiyeleri ve içerikleri şöyledir;

 • 1. sınıf kitap seti:çocukların öğrenme ve büyüme sürecini verimli hale getirmek amacıyla hazırlanır. Setin içerisinde öğrenmeyi eğlenceli hale getirecek aktiviteler bulunmaktadır. Öğrencilere yardımcı olacak set, okuma yazmayı yeni öğrenen çocukları kitap okumaya teşvik etmektedir.
 • Sınıf Okuma Yazma Seti: 752 sayfadan oluşan Çocuk Kitapları, çocuğun temel harfleri öğrenmesi, okuma yazma becerilerini güçlendirmesi gibi avantajlar sağlar. Çocukların okula alışma sürecini kolaylaştıran ve harfli föyleriyle, özel tasarımıyla eğlenceli hale getirecek setler çocukların beğenisini kazanmaktadı.
 • 1. Sınıf Eğlenceli Yarıyıl Tatil Seti: Çocuğun anlama ve kavrama becerilerini geliştirmeyi sağlayan yarıyıl seti, tatilini verimli geçirmesine yardımcı olmaktadır. Tüm dersler konu anlatımlı kitapları ve etkinlik kitapları ile çocukların kendi kendine öğrenmesini sağlamaktadı.
 • Okuyorum Seti : Okumaya yeni başlayan çocuklar, kendi okuma hızını artırmak için okuma setleri edinebilmektedir. Boş zamanlarını verimli geçirmek ve okuma hızını artırmak için kısa föylerden oluşan setleri değerlendirebilmektedir.
 • 1. Sınıf Minik Şampiyon Farkındalık Set: Zeka gelişim kitaplarından olan farkındalık seti, çocuğun ilk sınıfta kendini fark etmesi ve okuma, yazma işlemlerini eğlenceli hale getirmesi amacıyla derlenmektedir. 6 fasikülden oluşan set, çocuğun görsel algısını artırarak üretkenleşmesini sağlamaktadır. Düşünme becerisi, sözel yetenek, işitsel algı, akıl oyunu ve sayısal yetenek becerilerini geliştirmesine yardımcı olmaktadır.
 • Uzaktan Eğitime Destek Setleri: İçerisinde yer alan kitaplarla uzaktan eğitimde ilkokuldaki öğrencileri desteklemeyi amaçlayan set, çocuğun okula gitmeden de başarılı olmasını hedeflemektedir
 • Çizgi Çalışmaları Seti: Çocuğun çizgi alıştırmaları yaparak görsel hafızasını geliştirmesini sağlayan set, okuma ve yazmayı eğlenceli hale getirmesine yardımcı olmaktadır.

1. Sınıf Etkinlik Kitabı Önerileri Hangileridir?

Çocuklar okula başladıkları ilk zamandan itibaren etkinlik kitaplarına ilgi duymaktadır. Bu kitapların içerisinde çizgi çalışmaları, sayılar ve harfli çalışmalar, boyamalar ve yaratıcılığı artıracak aktiviteler yer almaktadır. Çocukların boş zamanlarını değerlendirmesi amacıyla etkinlik kitapları üretilmektedir. Etkinlik kitapları çocuğun okula alışma sürecini kolaylaştırır. 1.sınıf etkinlik kitapları önerilerini şöyledir.

 • 1. Sınıf Bulmacalarla Tüm Dersler :80 sayfadan oluşan set, ciltsiz olarak satışa sunulur. Konuları bulmaca yardımıyla pekiştirmeyi sağlayarak öğrencilerin zekasını açmaktadır. Bulmaca, öğrenme ve düşündürme üzerine önemli bir aktivitedir.
 • 1. Sınıf Türkçe Etkinliklerle Çalışma Yaprakları : Akıllı tahtaya uyumlu olan etkinlik kitabı, öğrencilere verimli bir çalışma aktivitesi sunmaktadır. Etkinlik içeren çalışma kitabı, ilk sınıftan itibaren öğrencilerin çalışmalarını desteklemektedir.
 • 1. Sınıf Etkinliklerle Soru Bankası VIP Tüm Dersler: Kitap 208 sayfadan oluşmaktadır. Yaz aylarını verimli geçirmek isteyen çocuklar genel eğitim kitaplarını değerlendirebilmektedir. İçerisinde yer alan etkinliklerle tüm dersleri tekrar edilmesi sağlanabilmektedir.
 • Değerler Eğitimi 5 Hikaye Etkinlik Kitabı: Kitap, dini ve ahlaki değerleri çocukların öğrenmesi amacıyla hazırlanmıştır. İçerisinde yer alan etkinliklerle çocuğun kendi değerlerini öğrenmesi, ilişkilerinde ahlaki tutumları koruması amaçlanmaktadır.
 • Dil Başarısı- Dil Ölçümü ve Etkinlikler İlköğretim 1.Sınıf: 96 sayfadan oluşan kitap, araştırma inceleme kitapları arasında yer almaktadı Başarılı çocukların başarısını artırmak ve dil öğrenimini hızlandırmak amacıyla tavsiye edilmektedir.
 • Sınıf Olimpik Çocuk Bilsem Kanguru Olimpiyat Zeka Kitabı: Kitap, 80 sayfadan oluşur. Olimpiyatlara hazırlanan çocukların dikkatini geliştirme, IQ ve çoklu yeteneklerini arttırması amacıyla hazırlanmaktadır. İçerisinde yer alan zeka problemleri, matematiksel zekasını artırmasına yardımcı olmaktadır.
 • Türkçe Atölyem Soru ve Etkinlik Kitabı: Çocukların Türkçeyi etkinliklerle öğrenmesi, başarısını artırması ve eğlenmesi amacıyla hazırlanmıştır.
 • Sınıf Matematik Atölyem Soru ve Etkinlik Kitabı: Matematik öğrenimini eğlenceli hale getirmek isteyenler için önemli bir kaynaktır. Kaynak içerisinde yer alan etkinlikler, çocuğun sayısal zekasını artırmasına yardımcı olmaktadır.

İlkokul Eğitim Seti Önerileri Hangi Kitaplardan Oluşur?

İlkokul öğretim setinde çocukların gelişimlerini destekleyin birçok kitap yer almaktadır. Aşağıda bu kitaplardan bazıları listelenmiştir:

 1. Kurnaz Gelincik
 2. Minik Ayıcık
 3. Şarlatan Kurbağa
 4. Uçan Kaplumbağa
 5. Huysuz Karabaş
 6. Çilli Horoz
 7. Kavgacı Baykuş
 8. Korkak Tavşan
 9. Karınca ile Güvercin
 10. Tilki ile Üzümler
 11. Sebze ve Meyveleri Boyuyorum
 12. Taşıtları Boyuyorum
 13. Sayıları Boyuyorum
 14. Hayvanları Boyuyorum
 15. Mescid-i Aksa yapbozu
 16. Elif-Ba yapbozu
 17. Ahlak yapbozu
 18. Kur’an okuyan çocuk yapbozu
 • 1. Sınıf Anlıyorsun Değil Mi?: 80 sayfadan oluşan kitap, anne baba ve öğretmenlerin çocukların anlama yeteneğini geliştirmesini desteklemesi için hazırlanmaktadır. Okuduğunu anlaması ve düşünce becerisini geliştirmesi için hazırlanan kitap, çocuklara farklı değerleri de öğretmektedir.
 • 1. Sınıf Hazırlık Kitabı: 1.sınıfa geçen öğrenciler için yaz tatilinde verimli zaman geçirmek amacıyla hazırlık kitapları hazırlanmaktadır. İçerisinde hafıza testleri, görsel hafıza ve şekil yeteneklerini geliştirecek örnekler bulunmaktadır. Mantık, dikkat ve diğer yeteneklerini geliştirecek aktiviteler yer almaktadır.
 • 1. Sınıf Değerler Eğitimi Öyküleri : 160 sayfadan oluşan eğitim seti, çocukların değerlerine dair bilgi sahibi olmasını sağlamaktadır. MEB tarafından uygunluğu denetlenen kitap, çocuğun toplumsal hayata uyum sağlamasına yardımcı olmaktadır. İçerisinde 10 kitap yer almaktadır. Kelime haznesini artırmayı sağlayarak dikkatini güçlendirmesine destek olmaktadır.
 • Çözmece Kolay Okuma Yazma Seti 1. Sınıflar İçin 11 Kitap Takım : İçerisinde yer alan cümle yöntemine uygun çalışma setleri, öğrencilerin okula adapte olmasına yardımcı olmaktadır. Ses çalışmaları, matematik ve sayısal hafızasını güçlendirecek etkinlikler bulunmaktadı

1. Sınıf Yardımcı Kitap Tavsiyeleri Nelerdir?

1. sınıf yardımcı kitapları, birinci sınıfa hazırlık yapmak isteyen anaokulu öğrencilerine ve birinci sınıfta okuyan öğrencilere hitap eder. Kendini geliştirmek isteyen çocuklara hitap eden aşağıdaki kitaplar, sınıfı en iyi şekilde bitirmeye yardımcı olur.

 • 1. Sınıf Hazırlık Konu Kitabı : 108 sayfadan oluşan konu kitabı, birinci sınıfa önceden hazırlanan öğrenciler için hazırlanmıştır.
 • 1. Sınıf Tamamı Çözümlü 5 Deneme Sınavı: Birinci sınıfı tamamlayan veya okumakta olan çocuklar için çözümlü denemeler hazırlanır. Konuları tekrar etmek ve kendini denemek isteyen çocuklar için uygundur.
 • Sınıf Adım Adım Işıklı Matematik: Yardımcı kaynaklardan olan kitap, çocuğun sayısal zekasını artırmasına yardımcı olmaktadır. İçerisinde yer alan sorularla dikkat ve hafıza yeteneklerini güçlendirmesini sağlamaktadır.
 • Sınıf Minik Şampiyon Farkındalık Set: Çocuğun var olan yeteneklerini fark etmesini sağlayan set, içerisindeki etkinliklerle zamanını verimli geçirmesine yardımcı olmaktadır. 220 sayfadan oluşan zeka gelişim kitabı üretkenliğini artırarak çocuğun görsel algısını kuvvetlendirmektedir.

1. Sınıf Öğrencileri İçin Kitap Önerileri Hangileridir?

Birinci sınıfta okuyan öğrenciler için roman, hikaye türündeki okuma kitapları hayal dünyasını geliştirmesine yardımcı olmaktadır. Boş zamanlarını kitap okuyarak geçiren çocuk, kendi kendine zaman geçirmeyi öğrenmektedir. 1.sınıf masal kitapları, hikaye kitapları ve roman tavsiyeleri aşağıda listelenmiştir.

1. Sınıf İlk Yıl Okul Maceralarım : İçerisinde yer alan 10 adet hikaye kitabı, çocuğun eğlenceli zaman geçirmesini sağlamaktadır. Çocuklar kitap okurken farklı dünyaları öğrenebilir ve empati yeteneğini geliştirebilmektedir. İçerisinde yer alan 10 kitap şunlardır:

 1. İlk Yıl Okul Maceram
 2. Soru Kitapçığı Hediye
 3. Okulum
 4. Öğretmenim
 5. Sınıf Arkadaşlarım
 6. Okuma Sevincim
 7. Kar Yağacak
 8. Tatilim
 9. Gümüş Vadi
 10. Ödev Kardeşliği
 11. Resim Çiziyorum
 12. Sınıf Gezisi
 13. Değerlendirme kitapçığı

Dahi Çocuk Seti 10 Kitap Takım : 240 sayfadan oluşan çocuk kitap seti, hikayelerden oluşur. Hikaye okumak, çocuğun kendini ifade etme becerisini güçlendirmektedir. Kitaplar, çocukları sıkmayacak şekilde hazırlanmıştır. İçindeki son 8 sayfası boyama ve etkinlikten oluşur. Set içerisinde yer alan kitaplar şunlardır:

 1. Ahtapot Poopsie ve Annesi Poolie
 2. Suya Düşen Top
 3. Bruno'nun Sihirli Gökkuşağı Şemsiyesi
 4. Büyükanne Grifin'in Bahçesi
 5. Kardan Adam Buzy
 6. Kedi Lulu'nun Bahçesi
 7. Kiki ve Doğum Günü Pastası
 8. Kocaman Sarı Kavunlar ve Kiki
 9. Sihirli Gökkuşağı Şemsiyenin Altında
 10. Zıp Zıp Kardan Adam Frost
 • Çocuk Seti 3 Kitap: Setin içerisinde yer alan ‘Bizim Çocuklar’, ‘Canım Okulum’ ve ‘Küçük Kaşif’in Maceraları’ kitapları, öğrencilerin okuma ve anlama yeteneğini artırmasına yardımcı olmaktadı

Bunların yanı sıra 1.sınıf alıştırma kitapları, çocukların muhakeme yeteneklerini geliştirebilmektedir. Aynı zamanda çocuğunuzun okul öncesi ve sonrası yeteneklerini arttırmaya katkı sağlamaktadır. Bu yeteneklerin arasında hayal gücünün gelişmesi de sayılabilmektedir. 1 sınıf bulmaca kitapları ile kurgulanan etkinlikler hem çocuğunuzun yaratıcılığının hem de hayal gücünün gelişmesine katkı sağlamaktadır.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.