52,00 TL
36,92 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
15,08 TL
Zirveden Düşerken Hakkında Bilgiler
Türü: Anı Mektup ve Günlük Kitapları
Sayfa Sayısı: 232
ISBN: 9786050923971
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2014
Christian Wulff
Christian Wulff
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Zirveden Düşerken Kısa Özet

  Bir siyasetçinin karalanma ve aklanma hikâyesi

  Christian Wulff 16 yaşında aktif siyasete atıldı, kariyer basamaklarını başarıyla birer birer çıkarak Almanya’nın zirvesindeki makama oturdu. Ülkesinde o tarihe kadar seçilmiş en geç cumhurbaşkanıydı. Diğer Alman cumhurbaşkanlarından farklı bir tutum sergiledi, ülkesinde yaşayan herkese kucak açtı. Almanya’da işlenen ırkçı cinayetlere kurban gidenlerin yakınlarına sahip çıktı. *İslam Almanya’nın parçasıdır* sözleriyle medyanın ve bazı çevrelerin tepkisini çekse de tavrından vazgeçmedi.

  Tüm bu gelişmeler yüzünden bir karalama kampanyasının hedefi oldu. Hakkında çıkan yolsuzluk iddiaları nedeniyle, göreve geldikten
  598 gün sonra istifa etti.  

  Zirveden Düşerken’de Christian Wulff, görevde kaldığı 598 günü odağına yerleştirerek medyanın siyaset üzerindeki gücünü gözler önüne seriyor. Cumhurbaşkanlığı makamından mahkeme salonuna uzanan sürecin perde arkasını anlatıyor.

  Zirveden Düşerken, Almanya’da haftalarca bestseller listesinin başında yer aldı.

  Yazar Hakkında:

  1959’da doğdu. Uzun yıllar Aşağı Saksonya Eyaleti’nin başkanlığını sürdürdü, Almanya Federal Cumhuriyeti’nin 10. Cumhurbaşkanı olarak görev aldı. Halen Hamburg’da avukatlık mesleğini sürdüren Wulff, özellikle göçmenlerin uyum sorunu ve dinlerarası diyalog konularında çalışıyor. Akdeniz ve Asya ülkeleriyle özel ilişkileri bulunan Wulff, Tarsus ilçesinin de fahri hemşerisidir.

  Christian Wulff, 2008 yılında Münih’te yapılan Ekim Festivali’nde haksız yere çıkar sağladığı yönündeki suçlamalar nedeniyle, 2012 yılında cumhurbaşkanlığı görevinden istifa etti. Yargılama sonucunda 2014 yılında hukuken kesinleşmiş kararla beraat etti.

 • 2. Hamur

Zirveden Düşerken Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.