sadsad x
asdasd

Zihin Kuramı ve Pratik Uygulamalar

Eğiten Kitap

Oktay Taymaz Sarı

100,00 TL
77,00 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
23,00 TL
Zihin Kuramı ve Pratik Uygulamalar Hakkında Bilgiler
Türü: Psikoloji Başvuru Kitapları
Sayfa Sayısı: 133
ISBN: 9786054757336
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Oktay Taymaz Sarı
Oktay Taymaz Sarı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Zihin Kuramı ve Pratik Uygulamalar Kısa Özet

    Zihin Kuramı, algı, istek, inanış gibi zihinsel durumlara bağlı ola­rak, başkalarının duygu ve düşüncelerini anlayabilme ve buna göre yön-eylemde bulunabilmeyi ve davranışlarını düzenleye­bilmeyi ifade eder. Çocuklar böylece fiziksel gerçeklik ile zihinsel temsil arasındaki farkı anlamlandırabilirler. Bireylerin yanlış ka­nıları olabileceğini ve bunları bilişsel olarak temsil edebilecekle­rini fark ederler.

    Zihin Kuramı becerilerinin gelişimini etkileyen faktörleri bilişsel ve duygusal gelişimi, dil becerileri, yaş, sembolik oyun bece­rileri, ebeveyn- çocuk, kardeş sayısı, arkadaş ve akran ilişkileri olarak sayabiliriz. 3-4 yaşlarında temelleri atılan bu beceriler yaş ilerledikçe zihinsel ve sosyal gelişimin sağladığı olgunlaşma ile davranışlarda kalıcı hale gelir.

    Sosyal etkileşimle sağlanan sembolik oyun becerileri, diğer kişilerin duygu ve düşünceleri­ni anlayabilme açısından önemli fırsatlar sunmaktadır. Ayrıca çocukların ebeveynleriyle, kardeşleriyle ve akranlarıyla karşılıklı gerçekleştirdikleri iletişim yoluyla yeni bakış açısı ve davranışları doğru yorumlama becerisi kazanır.

  • 2. Hamur

Zihin Kuramı ve Pratik Uygulamalar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.