sadsad x
asdasd

Zeynep'in Kırmızı Çizgili Günlüğü

Akıl Fikir Yayınları
10,00 TL
7,40 TL
%26 indirim
Zeynep'in Kırmızı Çizgili Günlüğü Hakkında Bilgiler
Türü: Roman-Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 96
ISBN: 9786059790147
Boyut: 12 x 0
Kapak: Ciltsiz
Seher Keçe Türker
Seher Keçe Türker
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Zeynep'in Kırmızı Çizgili Günlüğü Kısa Özet

  Çocuk edebiyatında yeni masallara ihtiyaç olduğu bilinen bir gerçektir. Yıllardır kitap raflarında genel olarak aynı ve yabancı kökenli kitaplar yer almaktadır. Bu kitaplarda söz edilen gelenek ve görenekler çocukların zihninde ister istemez iz bırakmaktadır. Bu nedenle kültürümüzü ve çocukların zihinlerini korumak amacıyla bizi yansıtan kitapları gün yüzüne çıkarma çabası içine girmiş bulunuyoruz.

  Eğitimci yazar Seher Keçe Türker’in tecrübelerini aktardığı çocuklara yönelik eserlerini bu amaca uygun bulup kültür dünyamıza kazandırmak istedik:

  1) *Ceren’in Kırmızı Çizgili Günlüğü*nde, dördüncü sınıfta okuyan öğrencinin bir yılı eğlenceli ve akıcı bir dille anlatılmaktadır.

  2) *Zeynep’in Kırmızı Çizgili Günlüğü*nde ise, üçüncü sınıf öğrencisinin doğacak kardeşiyle ilgili duyguları ve kardeşiyle geçirdiği bir yılın heyecanından söz edilirken Türk ailesinin geleneksel olarak yaptığı diş buğdayı, köstek kesmek gibi birçok etkinlik gün yüzüne çıkarılmıştır. Aile birliğinin güzelliği de eğlenceli bir dille yansıtılmıştır. Ayrıca eserin içinde yer alan şiirler Zeynep’in yazdığı şiirlerdir.

  İki kitabın ortak özelliği zamanımız çocuklarının bilmediği kırmızı çizgili defterler ve kenar süsleridir.

  3) *Lay lom Efsane* adlı eser bir efsanedir. Çocukların hayal gücünü geliştirmenin ve iyi olmanın önemini vurgulanmaktadır.

  Çocukların hatta büyüklerin Akıl Fikir-Çocuk serisini severek okuyacaklarına, ellerinden bırakmayacaklarına inanıyoruz.

Zeynep'in Kırmızı Çizgili Günlüğü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.