sadsad x
asdasd
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 38
ISBN 9789750828997
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
6,48 TL %38
bkmkitap.com
Fiyatı
4,02 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
 • Zeynep - Benim Güzel Hayvanlarım Kısa Özet

  Hayvanları sevdikçe güzelleşir dünya...

  Zeynep hayvanları çok sever. Evinde zürafa, kaplan, zebra olsun ister. Ama günün birinde, bu hayvanların yaban hayatın içinde yaşayabileceğini, onları olsa olsa hayvanat bahçesinde görebileceğini kabul eder.

  Hep hayvanlarla birlikte yaşamak isteyen Zeynep’in hayatında bir gün çok güzel bir şey olur. Utku Ağabeyi evlerinin bahçesine iki köpek getirir: Pestil ile Püskül.

  Zeynep bu kurt köpeklerini yakından tanıdıkça, onların sevgi ve bağlılık duygularını gördükçe, hayvan sevgisinin boşuna olmadığını anlar.

  Zeynep – Benim Güzel Hayvanlarım, çevresini, insanları, hayvanları, dünyayı anlamaya ve büyümeye dair bir kitap. Bu sıcak bir hikâyeyi Filiz Özdem yazdı, Emine Bora resimledi.

  Tadımlık

  Bizim geniş ailemiz hayvanları çok sever. Herkesin evinde kedi, köpek, kuş ya da balık vardır. Ama bizim evde sadece sinekler uçar. Ne yapayım sineği?

  Önceden, çizgi filmlerde gördüğüm kaplanlara bayılırdım. *Ne olur kaplan alalım!* diye ağlardım. Annemle babam konuşup dururdu: Kaplan ormanlarda yaşarmış… Evde, bahçede bakılmazmış… Yine de vazgeçmedim. *Yavru kaplan alalım o zaman!* diye tutturdum.

  Babam kaplanın vahşi bir hayvan olduğunu söyledi. *Zeynep! Ya büyüyünce bizi yerse!* dedi. Ben de kaplan istemekten vazgeçtim.

  Bu defa, *Zürafa bizi yemez, zürafa alalım!* dedim. Zürafanın da doğada yaşayan bir hayvan olduğunu anlayınca, *Bari zebra alalım!* diye yalvardım.

  Annem bu hayvanları sadece hayvanat bahçesinde görebileceğimi söyledi.

Zeynep - Benim Güzel Hayvanlarım Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.