sadsad x
asdasd

Zerdeşt u Avesta u Felsefeya Yekxwedaperestiye

Sitav Yayınevi

Ferhad Ebdulhemid Palewan

80,00 TL
56,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
24,00 TL
Zerdeşt u Avesta u Felsefeya Yekxwedaperestiye Hakkında Bilgiler
Türü: Araştıma-İnceleme-Referans Kitapları
Sayfa Sayısı: 634
ISBN: 9786257734110
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Ferhad Ebdulhemid Palewan
Ferhad Ebdulhemid Palewan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Zerdeşt u Avesta u Felsefeya Yekxwedaperestiye Kısa Özet

    *Zerdeşt ve Avesta ve Tektanrıcılık Felsefesi* adlı eser tarihi belgeler ışığında, Zerdüşt’ün ırk ve ulusu, doğduğu yer ve tarihi hakkında bize kapsamlı bilgiler sunuyor.

    Bu eser; Zerdüşt ve destekçilerinin kökü, *Zerdüşt* kelimesinin anlamı, Zerdüşt’ün tarih ve çıkış dönemi, Zerdüşt’ün fikir ve görüşleri, Zerdüşt’in doğum tarihinin bilinmemesinin sebebi, doğduğu yer ve özgeçmişi, kabri, Zerdüşt’ün fikir ve düşünceleri, alimlerin Zerdüşt hakkındaki görüşleri, Zerdüşt Dini’nin felsefesi, Zerdüşt’in yaşam kontrolü, iyilik ve kötülük, Zerdüşt inancında ruh ve düşünce diyalektiği, Tektanrıcılık ve Zerdüşt Dini, Ahura Mazda, Zerdüşt Dini’nin diğer Tektanrılı dinler üzerindeki etkisi, Zerdüşt Dini’nde huri, Allah, Avesta kitabı ve şerhi, Avesta’nın geçmişi ve hikayesi gibi Zerdeşt Dini hakkındaki genel bilgileri barındırır.

    20 yıllık bir araştırmanın ürünü olan bu çalışma, Kürt mirası ve Zerdüşt Dini’nin aydınlatılması için çok kapsamlı bir eserdir. Her okuyucu için bir bilgi kaynağıdır. Kısacası, tüm yönleriyle Zerdüştlüğü tanımak için eşsiz bir eserdir.

  • 2. Hamur

Zerdeşt u Avesta u Felsefeya Yekxwedaperestiye Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.