sadsad x
asdasd

Zamir ve Mendildeki Atasözleri

The Çocuk

Türkay Saydamer

33,00 TL
22,11 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
10,89 TL
Zamir ve Mendildeki Atasözleri Hakkında Bilgiler
Türü: Roman ve Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 264
ISBN: 9786057050083
Kapak: Ciltsiz
Türkay Saydamer
Türkay Saydamer
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Zamir ve Mendildeki Atasözleri Kısa Özet

    *Hiç böylesini görme­mişsinizdir Zamir Bey. Anlamı ilk anda akla gelmeyecek kelimelerle saldırıyorlar. Karşınıza çıka­bilirler. Söyledikleri manyetik etkiye benzer bir etki yaratır. Bir: Size anlamı ilk anda aklınıza gelmeyecek bir kelime söyleyip yavaşlamanıza neden olurlar. İki: Anlamını söyle­yemezseniz yavaşlattıktan sonra istediklerini yaptırabilirler. Bu şekilde kalmış, konuşamayan çok kişiyle karşılaştık. Ke­limenin açıklamasını bulamadan kurtulamıyorlardı.*

    Değerli öğretmen Fasıla Sineçeken’in Türkçe neferi olarak yetiştirdiği biricik oğlu Zamir, Dil Kurumuna, bir süredir kendisinden hiçbir iz bulunamayan Çedik Dağcıoğlu’nun yerine atanır. İstanbul’dan Anadolu’nun kalbine uzanan Zamir’in yolu, efsunlu mendillerin ışığıyla aydınlanır fakat bu kadim topraklarda saklı kalmış atasözlerini gün yüzüne kavuşturmayı en az Zamir kadar isteyen biri daha vardır, o da Talil’dir. Türkçenin korunması için kelimeleri bir kılıç gibi kullanan kahramanımız, dilin yozlaşmasını zararlı görmeyen bu düşmanına karşı savaşı kazanabilecek midir?

    Zamir ve Mendildeki Atasözleri; Türkçe dil yapısına ve kelimelerin kökenine dair kazandırdığı bilgilerle, merak uyandıran kurgusuyla ve günceli ele alan detaylarıyla gençler kadar yetişkinleri de okuyucusu olmaya davet ediyor.

Zamir ve Mendildeki Atasözleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.