sadsad x
asdasd

Yüzüncü Yıla 10 Kala Kısaca Eğitim Süreçleri

Turna Yayıncılık

Ahmet Kahveci

40,00 TL
32,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
8,00 TL
Yüzüncü Yıla 10 Kala Kısaca Eğitim Süreçleri Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Eğitim Kitapları
Sayfa Sayısı: 413
ISBN: 9786054254903
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2013
Ahmet Kahveci
Ahmet Kahveci
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yüzüncü Yıla 10 Kala Kısaca Eğitim Süreçleri Kısa Özet

  Ahmet Kahveci,


  1951, Kastamonu / Tosya / Büyükşekiler Köyü doğumlu. İlkokulu köyünde, ortaörenimini Kastamonu / Göl İlköğretmen Okulunda, yükseköğrenimini eşiyle birlikte ilkokul öğretmeniyken, Gazi Yüksek Öğretmen Okulu / Eğitim Bölümünde; lisansüstü eğitimini Ankara Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsünün * Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı*nda tamamlayarak * Yüksek Lisans Diploması * aldı.

  İlkokul öğretmenliği, ortaokulda eğitim uzmanlığ, Çankırı, Kırıkkale, Ankara illerinde İlköğretim Müfettişliği görevlerinde bulunduktan sonra emekliye ayrıldı.

  Emekli olduktan sonra İstanbul`da * Funda Yayıncılık* adıyla açtığı yayınevinde, yardımcı ders kitabı, çocuk öyküleri yazdı ve yayınladı.

  İlk romanı *Yalnızca Sevgi* Şubat 2013`te, ikinci kitabı *Yüzüncü Yıla 10 Kala Kısaca Eğitim Süreçleri* Mayıs 2013`te yayınlandı.

  Cumhuriyet kurulurken ilk iş *eğitim sorunu nasıl çözülecek?* sorusuna yanıt aramak oldu. Osmanlı`dan alınan miras ortadaydı. Devleti kuranlar, başta Mustafa Kemal olmak üzere, ivedilikle bu sorunu çözmeye karar verdiler. En akılcı çözüm, kırsalda görev yapacak öğretmenler yetiştirmek, böylece vatandaşların en azından okur-yazar duruma gelmelerini sağlamaktı.

  Bugün 4+4+4 diye *matematik formulü(!)* gibi sunularak uygulamaya konulan sistem, bir eğitim çıkmazıdır ki, bir çağdışı uygulama olarak tarihteki yerini alacaktır.

  Bu kitap, eğitim tarihine kısaca katkıda bulunabilmek amacıyla *el kitabı* olarak hazırlandı.

 • 1. Hamur

Yüzüncü Yıla 10 Kala Kısaca Eğitim Süreçleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.