20,00 TL
10,00 TL
%50 indirim
Kazancınız
:
10,00 TL
Yüzbaşının Kızı Hakkında Bilgiler
Türü: Rus Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 164
ISBN: 9786059133302
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
satis-icon
Satış Rakamları 133 adet satılmıştır.
Aleksandr Puşkin
Aleksandr Puşkin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yüzbaşının Kızı Kısa Özet

  Ünlü Rus yazar Aleksandr Puşkin’in Dünya klasikleri arasında yerini alan romanı Yüzbaşının Kızı, vatanseverlik, şeref, onur, sadakat, aşk gibi evrensel değerleri konu alır.

  Genç subay Pyotr Andreyiç Orenburg`a görevlendirildiğinde burada kale komutanının kızı Masha’ya aşık olur. Fakat burada tanıştığı ve yakın arkadaş olduğu teğmen Savabin`de Masha`ya aşıktır. Bu arada Orenburg yakınlarında Kazakların isyan haberleri gelmektedir.

  Bir yanda onur, görev, sadakat, diğer yanda aşkı… Seçim yapmak zorundadır Andreyiç.

  Bir aşk hikayesini okuruz bu romanda belki ama Puşkin arka fonda bize 18. Yüzyıl Çarlık Rusya’sında olup biten neredeyse her şeyi anlatır.

  Arabanın üzerinde giderken durumun ne kadar kritik ve vahim olduğunu yeni fark ediyor, olanlara üzülmekten kendimi alamıyordum. Kaybettiğim yüz ruble benim için oldukça önemli bir rakamdı. Keyfim iyice kaçmış, kötü düşünceler beynime hücum etmeye başlamıştı. Yaptıklarımın ne kadar yanlış olduğunu, zavallı Salyeviç’i kırmamam gerektiğini kendi kendime itiraf ediyordum.

  İçimde fırtınalar kopuyor, üzüntü bütün benliğimi sarıyordu. Savelyiç ise benden yediği darbe ile hayata küsmüştü sanki. Bana darıldığı gibi, sırtını da dönmüştü ve yola donuk gözlerle bakıyordu. Hele arada bir inlemesi yok muydu, beni can evimden vuruyordu. Ne yapıp edip onunla barışmalı, kendimi affettirmeliydim. Ama sözler boğazımda düğümlenmişti sanki. Bir türlü çıkmıyordu ağzımdan.

 • 2. Hamur

Yüzbaşının Kızı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.