160,00 TL
107,20 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
52,80 TL
Yusuf ile Elif Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 464
ISBN: 9786259901503
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
satis-icon
Satış Rakamları 21 adet satılmıştır.
Osman Aysu
Osman Aysu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Yusuf ile Elif Kısa Özet

    Osman Aysu’nun maharetli kalemi bu kez okurlarına  1830’lu yılların c¸alkantılı I·stanbul’unda bas¸layan masalsı bir as¸k o¨yku¨su¨ sunuyor. 31. Osmanlı Padis¸ahı Abdu¨lmecit, babası II. Mahmud’un Osmanlı’da bas¸lattıgˆı aydınlanma hareketlerini devam ettirerek Tanzimat Fermanı’nı yu¨ru¨rlu¨gˆe sokmus¸; bu adım ilerleme yanlılarınca cos¸kuyla kars¸ılanırken, muhafazaka^r kesim ic¸in bu¨yu¨k bir günah olarak addedilmiştir. Bu karmas¸a do¨neminde kimin kiminle yol tuttugˆu, kimin kime kumpas kurduğu alanen bilinememektedir.

    Elif ’in ilk go¨ru¨s¸te as¸kla bas¸layan ve ic¸erecegˆi c¸ilelerle Kerem ile Aslı’nın, Ferhat ile S¸irin’in destansı sevdalarına evrilecek seru¨veni bo¨yle bir ortamda filizlenir.

    Osman Aysu, tarihteki gerc¸ek kis¸ilerle kurgu karakterleri ustaca bir araya getirdigˆi bu romanında, Osmanlı’nın en c¸alkantılı do¨nemlerinden birinde yas¸ananları da yarı belgesel tarzda okuruna aktarıyor. Abdu¨lmecit’in yanında ve kars¸ısında duranların bagˆlılık ve darbe c¸atıs¸maları, Osmanlı’nın bu¨yu¨k yaralar almasına sebep olan savas¸lar, do¨nemin I·stanbul’uyla Selanik’indeki gu¨nlu¨k yas¸antıya dair kesitler ve bu¨tu¨n gu¨c¸lu¨klere kars¸ın yok edilemeyen bu¨yu¨k bir as¸k bu kitabın sayfalarından okurunun zihnine ulas¸ıyor. I·lk sayfadan son sayfaya dek bir solukta okuyacagˆınıza inanıyoruz

  • 2. Hamur

Yusuf ile Elif Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.