sadsad x
asdasd
50,00 TL
37,50 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
12,50 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Yurtdışı Sevdası Hakkında Bilgiler
Türü: Oyun Kitapları
Sayfa Sayısı: 286
ISBN: 9786056777394
Kapak: Ciltsiz
Hikmet Temel Akarsu
Hikmet Temel Akarsu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yurtdışı Sevdası Kısa Özet

  *Yurtdışı Sevdası*, Küçük Yayıncı tarafından yayınlanmakta olan Hikmet Temel Akarsu’nun *Bütün Oyunları*nın yedinci kitabı. Kitapta Devlet Tiyatroları repertuarına kabul edilmiş üç oyun yer almakta: Yurtdışı Sevdası, Taş Han, Özgürlük Başka Yerde. Söz konusu oyunlardan ilk ikisi; Yurtdışı Sevdası ve Taş Han sekizer bölümlük *arkası yarın* olarak TRT Radyo1’de birçok defalar yayınlanmıştır.

  Kitaba başlık olarak seçilen *Yurtdışı Sevdası* adından da anlaşılacağı gibi toplumumuzun bazı kesimlerini saran yabancı hayranlığı ve yurtdışı sevdasının yol açtığı hazin ve ibret verici sonuçları konu edinen bir eser.

  *Taş Han*, İstanbul’a yerleşmiş ve tüketim toplumunun tutsağı haline gelmiş olsa da bir türlü arzuladığı başarılara ulaşamamış taşralı bir eşraf mensubu ile taşranın değerlerine yabancı eşinin evlilikleri sırasında içine düştükleri çelişkileri ele alıyor.

  *Özgürlük Başka Yerde* ise çağın yakıcı sorunu göç olgusunu, kaçak mülteci tacirlerinin vahşi edimleri ve insanlık dışı hırsları çerçevesinde irdeliyor.

  Hikmet Temel Akarsu’nun *Bütün Oyunları* serisinin yedincisinde yer alan üç eser, bir çağ yangını esnasındaki dramatik insanlık durumlarını acımasız paradokslar eşliğinde işleyerek etkili ibret meselleri ortaya çıkarıyor.

Yurtdışı Sevdası Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.