sadsad x
asdasd

Yurt Dışında Yaşayan Türk Çocuklarına Türkçe Öğretimi ve Materyal Tasarımı

Edge Akademi Yayıncılık

Ülker Şen

30,00 TL
27,60 TL
%8 indirim
Kazancınız
:
2,40 TL
Yurt Dışında Yaşayan Türk Çocuklarına Türkçe Öğretimi ve Materyal Tasarımı Hakkında Bilgiler
Türü: Türkçe
Sayfa Sayısı: 336
ISBN: 9786055152215
Kapak: Ciltsiz
Ülker Şen
Ülker Şen
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Yurt Dışında Yaşayan Türk Çocuklarına Türkçe Öğretimi ve Materyal Tasarımı Kısa Özet

    Yurt Dışında Yaşayan Türk Çocuklarına Türkçe Öğretimi ve Materyal Tasarımı (Belçika Örneği) kitabı, Türkçenin yurt dışında ana dil olarak nasıl öğretildiğini programlar, ders kitapları, yasal dayanaklar kapsamında ve Belçika örnekleminde ortaya koymaktadır. Ayrıca kitapta, yurt dışında yaşayan Türk çocuklarına Türkçe öğretiminde kullanılabilecek materyal tasarım örneklerine yer verilmiştir.

    Kitap üç bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde yurt dışında yaşayan Türkler ve onların çocuklarının eğitim durumları hakkında bilgiler verilmiş, Türkçenin ana dil olarak yurt dışında öğretiminin yasal dayanakları ortaya konmuştur. Ayrıca yurt dışında verilen Türkçe ve Türk kültürü dersi öğretim programları, ders kitapları ve öğretmenleri bu bölümde üzerinde durulan diğer konulardandır.

    Kitabın ikinci bölümünde birinci bölüme paralel olarak Türkçe öğretiminin Belçika`da nasıl yapıldığı ayrıntılı olarak anlatılmıştır.  Üçüncü bölümde ise yurt dışındaki Türk çocuklarına Türkçe öğretiminde dikkat edilmesi gerekenler, Türkçe öğretiminde karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri, materyal kullanımının önemi ve gerekliliği hakkında bilgiler verilmiştir. Ayrıca bu bölümde yurt dışındaki Türk çocuklarına Türkçe öğretiminde materyal tasarımında dikkat edilmesi gerekenler de örnekleriyle açıklanmıştır. Aynı zamanda üçüncü bölümde Türkçe öğretiminde ve kültür aktarımında kullanılabilecek 46 materyal tasarım örneğine yer verilmiştir.

Yurt Dışında Yaşayan Türk Çocuklarına Türkçe Öğretimi ve Materyal Tasarımı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.