sadsad x
asdasd
40,95 TL
30,71 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
10,24 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Yürek Yangını Hakkında Bilgiler
Türü: Tarihi Romanlar
Sayfa Sayısı: 283
ISBN: 9786257958677
Kapak: Ciltsiz
Özge Dikmen
Özge Dikmen
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yürek Yangını Kısa Özet

  Yürek Yangını; 1914 yılının Ağustosunda ilan edilen seferberlik çağrısına uyup hiç düşünmeden ikmal birliklerine katılan, Edirne’den Van’a; Yemen’den Kırım’a kadar bütün Osmanlı coğrafyasında yaşayanların Sarıkamış uğrundaki hikâyesidir.

  Yürek Yangını; muhtarın tebliğ ettiği seferberlik çağrısını alınca kaderine razı olup harman kaldırmaya devam eden Mıhçı İbrahim’in kuzusu; nur yüzlü, dua kokulu anası Şerife Bacı’nın tek çitili; gece yarısında ceviz altında buluşmak için söz verip buluşamadığı Feride’nin kara gözlüsü Ahmet Duran’ın hikâyesidir.

  Yürek Yangını; günlerce açlığa ve susuzluğa, soğuğa aldırış etmeden Ulukışla yolundan Sivas’a, Erzurum’dan Sarıkamış’a yürüyen korkmaz yüreklerin hikâyesidir.

  Yürek Yangını; Çeyrek düzlüğündeki güreşte yenilse de Ahmet Duran’ın dostluğunu kazanan Kenzinli’nin hikâyesidir.

  Yürek Yangını; Akmescit’teki baskında, Kırımlıları Ruslara bırakmayan Osmanlıyı, Kafkas cephesinde yalnız bırakmayı kabul etmeyen ve yardıma koşan Tatar Çingiz’in hikâyesidir. 

  Yürek Yangını; Sarıkamış’ta pusuya düşüp bacağını kaybettiği için değil, şehit olamadığı için üzülen Kara Ramazan’ın hikâyesidir.

  Yürek Yangını; Kırım ve Kafkaslardan sonra gözü kana ve şiddete doymayanların, Zengezur’dan, Culfa’dan, Karabağ’dan sürgün ettikleri Azerbaycanlıların hikâyesidir.

  Yürek Yangını; Göyçe Göl’ün kenarında har-ı bülbül ararken Antranik’in kurşunlarına hedef olan Behruz’la Nicat’ın hikâyesidir.

  Yürek Yangını; Ermeni çetelerinin Karabağ’dan sürgün ettikleri Azerbaycanlılara yaptıkları eziyete dur demek için dağlara çıkan, Kaçak İntikam’ın hikâyesidir.

  Yürek Yangını; evlerine gelen Allah’ın konağına hürmette kusur etmeyen, babasının kömekçisi Lale’nin hikayesidir.

  Yürek Yangını; geride bıraktıklarını unutarak vatan yolunda bütün çilelere katlanıp esir düşen ve Omsk’a, İrkutsk’a, Uralsk’a, Samara’ya, Kazan’a, Novgorod’a, Nargin’e sürgün edilen ve sürgüne gidip de dönemeyen, yitip gidenlerin yürek yakan hikâyesidir.

Yürek Yangını Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.