sadsad x
asdasd
80,26 TL
52,17 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
28,09 TL
Yürek Yangını Hakkında Bilgiler
Türü: Tarihi Romanlar
Sayfa Sayısı: 283
ISBN: 9786257958677
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
Özge Dikmen
Özge Dikmen
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yürek Yangını Kısa Özet

  Yürek Yangını; 1914 yılının Ağustosunda ilan edilen seferberlik çağrısına uyup hiç düşünmeden ikmal birliklerine katılan, Edirne’den Van’a; Yemen’den Kırım’a kadar bütün Osmanlı coğrafyasında yaşayanların Sarıkamış uğrundaki hikâyesidir.

  Yürek Yangını; muhtarın tebliğ ettiği seferberlik çağrısını alınca kaderine razı olup harman kaldırmaya devam eden Mıhçı İbrahim’in kuzusu; nur yüzlü, dua kokulu anası Şerife Bacı’nın tek çitili; gece yarısında ceviz altında buluşmak için söz verip buluşamadığı Feride’nin kara gözlüsü Ahmet Duran’ın hikâyesidir.

  Yürek Yangını; günlerce açlığa ve susuzluğa, soğuğa aldırış etmeden Ulukışla yolundan Sivas’a, Erzurum’dan Sarıkamış’a yürüyen korkmaz yüreklerin hikâyesidir.

  Yürek Yangını; Çeyrek düzlüğündeki güreşte yenilse de Ahmet Duran’ın dostluğunu kazanan Kenzinli’nin hikâyesidir.

  Yürek Yangını; Akmescit’teki baskında, Kırımlıları Ruslara bırakmayan Osmanlıyı, Kafkas cephesinde yalnız bırakmayı kabul etmeyen ve yardıma koşan Tatar Çingiz’in hikâyesidir. 

  Yürek Yangını; Sarıkamış’ta pusuya düşüp bacağını kaybettiği için değil, şehit olamadığı için üzülen Kara Ramazan’ın hikâyesidir.

  Yürek Yangını; Kırım ve Kafkaslardan sonra gözü kana ve şiddete doymayanların, Zengezur’dan, Culfa’dan, Karabağ’dan sürgün ettikleri Azerbaycanlıların hikâyesidir.

  Yürek Yangını; Göyçe Göl’ün kenarında har-ı bülbül ararken Antranik’in kurşunlarına hedef olan Behruz’la Nicat’ın hikâyesidir.

  Yürek Yangını; Ermeni çetelerinin Karabağ’dan sürgün ettikleri Azerbaycanlılara yaptıkları eziyete dur demek için dağlara çıkan, Kaçak İntikam’ın hikâyesidir.

  Yürek Yangını; evlerine gelen Allah’ın konağına hürmette kusur etmeyen, babasının kömekçisi Lale’nin hikayesidir.

  Yürek Yangını; geride bıraktıklarını unutarak vatan yolunda bütün çilelere katlanıp esir düşen ve Omsk’a, İrkutsk’a, Uralsk’a, Samara’ya, Kazan’a, Novgorod’a, Nargin’e sürgün edilen ve sürgüne gidip de dönemeyen, yitip gidenlerin yürek yakan hikâyesidir.

 • 2. Hamur

Yürek Yangını Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.