500,00 TL
360,00 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
140,00 TL
Yunan Felsefe Tarihi 3. Cilt Hakkında Bilgiler
Türü: Felsefe Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 503
ISBN: 9786059872584
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
satis-icon
Satış Rakamları 17 adet satılmıştır.
W. K. C. Guthrie
W. K. C. Guthrie
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yunan Felsefe Tarihi 3. Cilt Kısa Özet

  Elinizdeki cilt,Thales’ten Aristoteles’e altı kitaplık bir Yunan felsefesi tarihinin üçüncü kitabıdır.Cambridge Üniversitesi’nin tarafından ısmarlanan dizi W. K.C. Guthrie tarafından yaklaşık yirmi yılda tamamladı.

  Dizinin ilk kitabında, yazar gayet kapsamlı ama bir o kadar duru bir anlatımla Thales’ten başlayarak Miletos Okulu’nu ve ilk Pythagorasçılığı ele alıyor; Alkmaion ve Ksenophanes gibi -pek de ünlü olmayan- iki ilginç düşünüre değindikten sonra, en az ikisi kadar karanlık bir düşünürle sözü bağlıyor: EphesosluHerakleitos.

  Dizinin ikinci kitabı,Sokrates öncesi felsefesinin en ünlü felsefecisi Parmenides’ten başlayıp *Gerçek olan her şey maddedir*ünlü sözünün sahibi Zeno’ya uğrayarak Stoacıların öncüsü Demokritos’la son bulan dolu bir felsefe yolculuğuna çıkarır okuyucuyu.

  Yunan Felsefe Tarihi Beşinci Yüzyıl Aydınlanması başlıklı üçüncü cildi,felsefesi ilginin fiziksel evrenden insana dramatikve temel değişimindeki kilit figürler olan Sofistler ve Sokrates’i iki bölümde ele alıyor.Sofistler,Protagoras,Gorgias ve Hippias gibi bireylerin beşinci yüzyıl Atinası’daki olağanüstü entelektüel ve ahlaki katkılarını değerlendiriyorlar.Sofistler;ahlakın,dinin ve örgütlü toplumun temellerini,bilginin ve dilin doğasını sorguladılar.Bir dizi önemli ve devam eden tartışma başlattılar.Sokrates ve Platon’u geleneksel değerlerin yenidenifade edilmesi ve savunulması için kışkırttılar.

  İlk üç cildi yayımlanmış ve felsefe eğitiminde çok önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız, kısa sürede diğer ciltlerini yayımlayacağımız altı kitabın başlıları:

  I – Sokrates Öncesi İlk Filozoflar ve Pythagorasçılar

  II – Sokrates Öncesi Gelenek: Parmenides’tenDemokritos’a

  III – Beşinci Yüzyıl Aydınlanması: Sofistler ve Sokrates

  IV – Platon’un Yaşamı ve Diyalogları: Erken Dönem

  V – Platon’un Geç Dönemi ve Akademeia

  VI – Aristoteles: Bir Buluşma

 • 2. Hamur

Yunan Felsefe Tarihi 3. Cilt Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.