sadsad x
asdasd
20,00 TL
16,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
4,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Yüksekten ve Paraşütsüz Hakkında Bilgiler
Türü: Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 96
ISBN: 9786052036112
Kapak: Ciltsiz
Ayla Şenel
Ayla Şenel
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yüksekten ve Paraşütsüz Kısa Özet

  *Hızla eriyen zamanın, günlük telaşların ve monotonluğun cenderesinden hayatını kurtarmaya çalışan bir kadın. Serpil.

  Onun yüksekten atlayışları kimi zaman bir kaçış, çoğunlukla bir yeniden doğuş.
  Ayla Şenel, SERPİL’in öykülerinde hayatlarımıza tertemiz ama ironik bir mercekten bakıyor. Merceğin açısını değiştirince trajiğin ve komiğin aslında birbirine ne kadar yakın olduğuna tanıklık ediyoruz. Okurken merakımız hep canlı kalıyor, gülümsüyoruz ama zaman zaman içimiz de burkuluyor. Onu çok iyi tanıyoruz uçuşunu da düşüşünü de anlıyoruz. Ayla Şenel’in edebiyata adanmış akıllı kalemini, duygulu öykülerini selamlıyoruz."

  Çiğdem Ülker

  "Duru, içten, akıcı bir anlatımı var Ayla Şenel’in. Yazar, gündelik hayatlarımızın sıradan görünen, gözden kaçmış ayrıntıları üzerinde titizlikle durmasını biliyor. Birbirine sıkı düğümlerle bağlanmış öyküler sıradanlığın arkasındaki aynalarda gezinirken, her parça kendi benzerini ve karşıtını bularak önceden hesaplanmış bir bütünlüğe doğru, didiklenmiş duygular, sorgulanmış düşünceler ve ihmal edilmemiş tebessümler eşliğindesıcacık akıp gidiyor."

  Ethem Baran

  Yüksekten ve Paraşütsüz, akıllarda kalacak bir ilk kitap, okuyan herkesin içinde kendini bulacağı muzip bir öykü kitabı. İnce ve nüktedan bir zekayla, tüm ‘kurulu’ düzenler ve verili ilişkilerle açıkça alay eden bu kitapta ‘gülen’ öyküler var.

Yüksekten ve Paraşütsüz Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.