sadsad x
asdasd

Yönetici Peygamber Hz. Muhammed

Küre Yayınları

Ahmet Özel

125,00 TL
87,50 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
37,50 TL
Yönetici Peygamber Hz. Muhammed Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 128
ISBN: 9786059125123
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2015
Ahmet Özel
Ahmet Özel
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Yönetici Peygamber Hz. Muhammed Kısa Özet

    Resulullah’ın peygamberlik misyonu ferdi ve manevi hayatın olduğu kadar sosyal ve maddi hayatın da mükemmellik ölçüsünü ortaya koymayı, her iki alanda da insanlara rehberlik etmeyi kapsar. İnsanlık tarihinde siyasi, hukuki, ekonomik ve sosyal alanlarda ortaya koyduğu değerleri bilfiil uyguladığı bilinen tek peygamber ve lider olması da bu beşeri rehberlik ve önderlik misyonunun bir gereğidir.

    Onun mübarek hayatının çeşitli yönleri birçok çalışmaya konu olmakla birlikte bugün bilmeye ve anlamaya en çok muhtaç olduğumuz bir yönünü inceleyen bu çalışmada önce bir yönetici olarak yüklendiği sosyal misyonun mahiyeti ve uygulamadaki yansımaları üzerinde durulmuş, daha sonra siyaset ve yönetim ile iş hayatına dair altın öğütleri zikredilmiştir.

    Allah’ın kullarına kılavuzluk için seçtiği ve bizzat eğittiği son elçinin bu alandaki örnekliğini, kaybettiği güneşi karanlıklarda arayanlarla imanı ile hayatı arasındaki çelişkiye aldırmadan ya da bu çelişkiden habersiz nefes tüketenlere bir kez daha hatırlatmak sorumluluğuyla kaleme alınan bu eserin erdemli bir *demokrasi* için mütevazı bir katkı olması umulur.

  • 1. Hamur

Yönetici Peygamber Hz. Muhammed Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.