sadsad x
asdasd
50,00 TL
45,00 TL
%10 indirim
Kazancınız
:
5,00 TL
Yiyecek İçecek İşletmeciliği Hakkında Bilgiler
Türü: Gezi Rehberi Kitapları
Sayfa Sayısı: 266
ISBN: 9786055216573
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2013
Özgür Yılmaz
Özgür Yılmaz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yiyecek İçecek İşletmeciliği Kısa Özet

  Turizm eğitimi adı altında toplanabilecek genel ve mesleki eğitimin standart reçetelere bağlanmasının kolay olmayacağı muhakkaktır. Diğer bir ifade ile turizm eğitiminin çeşitli tür ve düzeyde yürütülmesinin yanında, bu çerçevede değişik programlar ve bu programların da çözümüne ilişkin çeşitli seçenekler mevcuttur. Tabii ki bu seçenekler deneysel uygulama sonuçlarının değerlendirilmesi, benzer amaçlı eğitim standartları gibi etkenler tarafından kısıtlanırlar.

  Bu düşüncelerle ele aldığımız *Ağırlama Hizmet İşletmelerinde Yiyecek İçecek İşletmeciliği ve Yönetimi * adlı kitap içerik olarak bu konuda eğitim alanlara yönelik olmakla birlikte, sektördeki profesyonellere de katkıda bulunabilecek şekilde kaleme alınmaya çalışılmıştır. Kitapta konular bir süreç çerçevesinde el alınırken anlatımı desteklemek için örneklere de yer verilmeye çalışılmıştır.

  Kitabın ilk bölümlerinde; İşletme ile temel kavramlar, yönetim fonksiyonları, yiyecek içecek işletmeleri, dekoratif özellikleri ve bu işletmelerde kullanılan araç ve gereçler tanıtılmaya çalışılmıştır. Daha sonraki bölümlerinde yiyecek içecekle ilgili ön hizmet(servis) ve üretim(mutfak) konuları ele alınmıştır. Son bölümlerinde ise; yiyecek içecek, personel maliyetleri, pazarlama konusu irdelenmiş, maliyet ve satış analizlerine yer verilmiştir.

  *Yiyecek İçecek İşletmeciliği* adlı bu kitabın, akademik çevre ve yiyecek içecek sektöründeki Türkçe kaynak sıkıntısını gidermeye katkıda bulanabileceğini düşünmekteyiz.

 • 2. Hamur

Yiyecek İçecek İşletmeciliği Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.