sadsad x
asdasd

Yirmi Birinci Yüzyılda İhyaü Ulümi'd - Din

Nefes Yayıncılık

Suad El - Hakim

115,00 TL
77,05 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
37,95 TL
Yirmi Birinci Yüzyılda İhyaü Ulümi'd - Din Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 672
ISBN: 9786059901086
Kapak: Ciltsiz
Suad El - Hakim
Suad El - Hakim
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Yirmi Birinci Yüzyılda İhyaü Ulümi'd - Din Kısa Özet

    Hüccetü`l-İslam İmam Gazzali, kuşkusuz İslâm prensiplerinin en yetkin yorumcularından… İhyaü Ulumi`d-Dîn ise aslında onun yürüttüğü ilmi cihadın adı… O, kendisini kurtardıktan sonra İslâm âlemine yönelmiş ve sözleriyle, hiç paslanmayan ve şaşmayan anahtarlar dağıtmıştır.

    Yazılmasının üzerinden birkaç asır geçen İhyaü Ulumi`d-Din, İslam`ı anlamaya dair yeni çalışmalar yapılmış olsa da İslâm`ın temel hususlarını eksiksiz tasvir eden eşsiz bir eserdir. Zira Gazzali, kendi nefsinde uyguladığı şeyleri adeta ansiklopedik bir kitaba dönüştürmüştür. Suâd el-Hakîm ise ölümsüz kitap olarak nitelendirdiği bu muhteşem eseri, 21. yüzyıl Müslümanını İslam ilminin derinliğiyle buluşturmak için yeniden yorumlamıştır.

    Eserde; Gazzalî`nin hayatı ve tasavvuf kültürü, İslam`da ilim ve akıl, nefis terbiyesi, ibadetler, dualar, tövbe, şükür gibi insanı kurtuluşa götüren ya da kibir, dünya sevgisi gibi helâke götüren şeyler, İslâm`da görgü kuralları gibi konular yer almaktadır ve şüphesiz bu eser, asırlara ışık tutmaya devam edecektir.

Yirmi Birinci Yüzyılda İhyaü Ulümi'd - Din Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.