sadsad x
asdasd

Yirmi Birinci Yüzyılda İhyaü Ulümi'd - Din

Nefes Yayıncılık

Suad El - Hakim

78,00 TL
54,60 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
23,40 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Yirmi Birinci Yüzyılda İhyaü Ulümi'd - Din Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 672
ISBN: 9786059901086
Kapak: Ciltsiz
Suad El - Hakim
Suad El - Hakim
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Yirmi Birinci Yüzyılda İhyaü Ulümi'd - Din Kısa Özet

    Hüccetü'l-İslam İmam Gazzali, kuşkusuz İslâm prensiplerinin en yetkin yorumcularından… İhyaü Ulumi'd-Dîn ise aslında onun yürüttüğü ilmi cihadın adı… O, kendisini kurtardıktan sonra İslâm âlemine yönelmiş ve sözleriyle, hiç paslanmayan ve şaşmayan anahtarlar dağıtmıştır.

    Yazılmasının üzerinden birkaç asır geçen İhyaü Ulumi'd-Din, İslam'ı anlamaya dair yeni çalışmalar yapılmış olsa da İslâm'ın temel hususlarını eksiksiz tasvir eden eşsiz bir eserdir. Zira Gazzali, kendi nefsinde uyguladığı şeyleri adeta ansiklopedik bir kitaba dönüştürmüştür. Suâd el-Hakîm ise ölümsüz kitap olarak nitelendirdiği bu muhteşem eseri, 21. yüzyıl Müslümanını İslam ilminin derinliğiyle buluşturmak için yeniden yorumlamıştır.

    Eserde; Gazzalî'nin hayatı ve tasavvuf kültürü, İslam'da ilim ve akıl, nefis terbiyesi, ibadetler, dualar, tövbe, şükür gibi insanı kurtuluşa götüren ya da kibir, dünya sevgisi gibi helâke götüren şeyler, İslâm'da görgü kuralları gibi konular yer almaktadır ve şüphesiz bu eser, asırlara ışık tutmaya devam edecektir.

Yirmi Birinci Yüzyılda İhyaü Ulümi'd - Din Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.