sadsad x
asdasd
19,00 TL
15,20 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
3,80 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Yerlilerin Gözyaşları Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 9789755336107
Kapak: Ciltsiz
Bartolomeo De Las Casas
Bartolomeo De Las Casas
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yerlilerin Gözyaşları Kısa Özet

  Öylesine çok nedeni var ki, bu kitap yazısına nereden başlayacağımı bilemedim…Yazan Bartoloméo de las Casas’tan mı? Yoksa, Güney Amerika *Kurtuluş Teolojisinden habersiz, bu ülkede sol ilahiyattan (teoloji) söz eden zevattan mı? Hürriyet, Özdemir İnce, 19.12.2010
  Ülkesinde İspanyol düşmanı ilan edilen Bartolomé de las Casas, bu fikirleriyle uluslararası hukukun ve insan haklarının ilk savunucusu olarak kabul edilir.

  -Radikal Kitap, Mustafa Yelkenli, 24.9.2010

  Yerlilerin yok edilişinin kısa tarihi olarak adlandırılan kitapta, "yerli" kahramanların isimlerini de veriyor bize Casas. İspanyollarla dolu bir cennettense onlardan uzak olacağı cehennemi yeğleyen ilk gerilla lider Kasik Hatuey bunların ilk akla geleni. Hürriyet Keyif, 11.10.2009
  Amerika'daki şiddete dayalı sömürgeci yaklaşımı ilk eleştiren bir rahipti: Bartoloméo de las Casas. Onun yazdığı eser, hâlâ sağlam bir belge olarak sömürgeciliğin tarihini yansıtıyor.

  -Zaman Kitap, 1.8.2011

  Casas’ın *Özgür Yerli Kentleri* düşüncesi ve bunu uygulamaya koyması, ütopik sosyalist Thomas More’u da etkiler. Üstelik bu eser sömürgecilik karşıtı ilk belgesel kitaptır. Kitabı İngilizce ve İspanyolca metinlerinden karşılaştırarak titiz bir şekilde çeviren Oktay Etiman’ı da kutlamak gerekir.

  -Cumhuriyet Kitap, Mustafa Yelkenli, 22.4.2010

Yerlilerin Gözyaşları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.