sadsad x
asdasd
34,90 TL
20,94 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
13,96 TL
Yerim Seni İstanbul Hakkında Bilgiler
Türü: İstanbul Rehberi Kitapları
Sayfa Sayısı: 400
ISBN: 9786057611116
Kapak: Ciltsiz
Ömürden Sezgin
Ömürden Sezgin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yerim Seni İstanbul Kısa Özet

  *Daha renkli, daha lezzetli, daha İstanbul* dediler, *Yerim Seni İstanbul* kitap serisini yenilediler!

  ‘Bu toprakların en lezzetli hareketi’ Sonradan Gurmeler, *Daha renkli, daha lezzetli, daha fazla İstanbul* sloganıyla Yerim Seni İstanbul kitabının yeni versiyonunu yayınladı! Güncellenmiş ve genişletilmiş yeni baskıda kendi rekorlarını da geçerek İstanbul’un 258 lezzet noktasını kaleme aldılar.

  Mühendis, doktor, iletişimci, danışman, eczacı, bankacı vb. birçok meslek grubundan yemeyi ve keşfetmeyi seven insanların 2008 yılında başlattığı ve kendilerini Türkiye’nin en lezzetli hareketi olarak adlandıran, Sonradan Gurmeler ekibi, Temmuz 2016`da takipçileriyle buluşturdukları ve çok sevilen kitapları ‘Yerim Seni İstanbul‘un güncellenmiş ve genişletilmiş yeni baskısıyla yeniden karşımızda!

  Bir önceki baskıya göre birçok mekanın elendiği, yerlerine keşfedilmeyi bekleyen yeni mekanların eklendiği kitapta Sonradan Gurmeler, kendi rekorlarını da geçerek 258 mekanı bir araya getirdiler ve İstanbul’un en geniş lezzet rehberi: Yerim Seni İstanbul’u hazırladılar.

  Şehri karış karış, semt semt gezerek 258 mekanı meraklısı için inceleyen Sonradan Gurmeler, İstanbul’un gastronomi mirasını keşfetmek isteyen herkesi hedefliyor. *Büyülü şehrin en mütevazı ve en lezzetli duraklarını derledik! Haydi durmayın, çıkın sokaklara, daha renkli, daha lezzetli, daha fazla İstanbul sizi bekliyor!* sloganıyla hazırlanan yeni kitap, mekanların hikayeleri, özel lezzetleri, adres ve telefon bilgileri ile sizleri lezzetli bir yolculuğa davet ediyor. Yolculuğunuz esnasında Mısır Çarşısı’nda Pandeli’nin enfes patlıcanlı böreğini tadarken, Sirkeci’nin meşhur lokantalar sokağı Hocapaşa’daki Kasap Osman’da İstanbul’un efsane dönerlerinden birini yiyebilir, Kadıköy Baylan’da nefis Kup Griye’nin güzelliğine kapılırken, Kandilli *Suna’nın Yerinde* çıtır levreğinizi yiyip, büyülü şehrin Boğaz’ına dalabilirsiniz.

  Yerim Seni İstanbul’un 10 senelik bir emek ve özverinin eseri olduğunu belirten Sonradan Gurmeler Kurucu Üyesi ve Marka Mühendisi Ömürden Sezgin, * İstanbul 5 duyuya da güçlü bir şekilde hitap eden dünyanın bir marka kenti. Biz bu 5 duyudan *tatmaya* odaklandık ve bu projede, bu şehrin arka sokak lezzetlerini, özel mekanlarını tek tek gezdik, esnafımızla sohbet ettik, hikayelerini dinledik ve bu renkli kitapta bir araya getirdik. Bize kapılarını açan esnafımıza, tavsiye yazıları ve sürekli destekleri ile sektörün duayen isimlerine çok teşekkür ediyoruz* dedi. Sezgin, * Bundan sonraki hayalimiz bu kitabı İngilizceye çevirip İstanbul’un marka lezzetlerini dünyayla buluşturmak. Sonrasında da amacımız ; *Yerim Seni Anadolu* kitabıyla tüm Türkiye’nin lezzetlerini bir kitapta derlemek* diye konuştu.

  Ömürden Sezgin, Aslı G. Şat Sezgin, Ece Er, Varlık Sezgin, Gökçe Ersoy ve Bilal Özerol’un kaleme aldığı kitap kent kaşifleri için muhteşem bir kaynak. İndigo yayınevinden çıkan Yerim Seni İstanbul seçkin kitapçılarda ve online satış sitelerinde okuyucularını bekliyor. Tükenmeden alın, soğumadan yiyin!

  Mehmet Yas¸in - Gezgin Yazar

  İstanbul, keşfet keşfet bitmeyen derya. Ben bunca yıldır sokak sokak dolaşırım ama bir türlü keşfetmeyi bitiremem. Şimdi sıra gençlerde, onlar bayrağı devraldı. Ömürden Sezgin, Varlık Sezgin, Aslı Göksu Şat Sezgin, Fatma Ece Er, Gökçe Ersoy, Bilal Özerol *Yerim Seni İstanbul* adlı değerli çalışmalarında benim bile bilmediğim yerleri keşfettiler, tanıttılar. İstanbul’da lezzet turuna çıkarken bu kitabı mutlaka koltuğunuzun altına alın. Böylelikle doğru adreslerde lezzetli yemekler yiyin. Bu kıymetli çalışma için gençlerin ellerine sağlık. Sevgilerimle

  Buket Uzuner - Gezgin Yazar

  Çok sevdigˆimiz, sempatik ve sevimli buldugˆumuz her s¸eye yüzümüzde sevecen bir gülümsemeyle sık sık "Yerim seni!" deriz. Yabancı bir arkadas¸ım merak etti ve bu Türkçe deyimin anlamını sordu. Aldıgˆı yanıt kars¸ısında agˆzı açık kaldı ama egˆer bizi yamyamlıkla suçlasaydı ona kim kızabilirdi? Bizim kültürümüzü tanımayanlar için biraz sert bir sevgi biçimi olmalı. Oysa "Yerim seni!" Türk dili ve kültürünün yemekle ilis¸kisi hakkında müthis¸ bir referans. "Yerim Seni I·stanbul" dünyanın üç ana mutfagˆından biri olan Türkiye tat sanatını bagˆrında toplamıs¸ *s¸ehirler ecesi* I·stanbul`un en taze ve lezzetli rehberi. Gerçekten yiyebilirsiniz!

  Refika Birgül - Yemek Kitabı ve Gazete Yazarı, TV Programcısı

  Ben yemek yapmayı kendimi ve sevdiklerimi doyurmaktan bir adım öteye geçirmeye çalıs¸ırken, daha büyük hayallerle memleket degˆerlerine sahip çıkmaya dönüs¸türürken yemek ile ilgili yazan çizen çok belirli bir kesim vardı. Oysa yemek yapmak, yemek, lezzetleri kes¸fetmek, degˆerlere sahip çıkmak milli bir mücadele ve genis¸ kitleler gerektiriyordu. I·lk Sonradan Gurmeler ile tanıs¸mam benim kitabımın çıktıgˆı ve atölyeyi kurdugˆum döneme denk geliyor. *I·lk* Sonradan Gurmeler 6 kis¸ilik egˆlenceli bir ekipti. Sonrasında kartopu gibi büyüdüler. Onları örnek alan pek çok benzer grup da kuruldu. Onlar yiyip deneyecekler, önerecekler ve yerecekler ki biz ve bizim gibiler daha iyisini, daha özelini, özenlisini gelis¸tirelim. Ayrıca yurtdıs¸ından ithal tarifler degˆil, bu topraklarda bu is¸leri kimisi bir kaç kus¸aktır kimisi de yeni dogˆurdugˆu bebek özeni ile yapanlar, hak ettikleri ilgiyi görsünler. Böylelikle milli yemek ve degˆerlerimize sahip çıkma hareketi bas¸ladı. Bugün bir kitap oldu. Sosyal medyada paylas¸ılanların *söz uçar, yazı kalır* olus¸undan dolayı, yemek kültür tarihimizde bu önemli degˆis¸im sürecinde neler yas¸andıgˆını kanıtlayacak bu kitap. Tüm önceden, sonradan ve sonradan sonradan gurmelerin tadına bakması gereken bir kitap...

  Nilay Örnek - Gazeteci, TV Programcısı

  Instagram’ın bu kadar popüler olmadıgˆı, herkesin yemek hakkında bilgelik taslamadıgˆı, haber kanallarının bile yemek programlarıyla dolmadıgˆı, *gurme tur* adıyla onlarca farklı etkinligˆin yapılmadıgˆı zamanlardı... Ve onlar büyük iddialarda bulunmadan, üst perde yapmadan bas¸ladılar bu is¸e; tam da bu duruma uygun bir isimle: *Sonradan Gurmeler*. I·stanbul’un zengin yemek kültürünü ve birbirinden lezzetli yöresel tatlarını kes¸fetmek için yola çıkıp alanlarını genis¸lettiler. Bas¸ka sektörlerden gelmelerini avantaja dönüs¸türdüler, profesyonel yas¸amdaki farklı tecrübelerini turlarına yansıttılar. Tesadüf, o *cici* pembe-mavi Armada otobüsüyle nam-ı digˆer Gurmebüs ile yaptıkları ilk turda vardım. Çok küçük bir bütçe ile pek çok farklı lezzeti tattırıyor, güzel memleket insanlarıyla tanıs¸tırıyorlardı bizleri... Sempatik bir tavırla, yüksek enerji ve nes¸eyle... Önce o turu yazdım, ardından da yayın yönetmeni olarak görev yaptıgˆım hafta sonu eklerinde *Yazabilir miyiz?* dediklerinde, *Niye olmasın?* diye düs¸ündüm... Haftalarca is¸lerini müthis¸ bir titizlikle, heyecanla yaptılar... Sıkı çalıs¸tılar. Daha lezzetli bir hayat için onları okuyun, takip edin, iletis¸im kurun. Pis¸man olmayacaksınız! S¸imdiden afiyet olsun...

  Özay S¸endir - Gazeteci, Genel Yayın Yönetmeni

  Sonradan Gurme olabilirler ama yas¸amayı dogˆus¸tan bilen, mıs¸ gibi yapmayan insanlar ortaya çıkardı bu grubu ve elinizdeki kitabı. I·lk televizyon programlarında benim konugˆum olmus¸lardı. O zaman güzel ve herkesin hayal ettigˆi s¸eyler yapan gençlerdi, bugün hayallerin pes¸inden kos¸an ve onları gerçekles¸tiren insanlar olarak çıkıyorlar kars¸ımıza. Hemen hemen tüm imparatorluklara bas¸kent olmus¸ I·stanbul`u, tatlarını ne kadar az bildigˆimizi ögˆretecek bu kitap bize. Alıs¸veris¸ merkezlerinin "Food-court" kısmında karnımızı doyurmaya alıs¸sak da kes¸fedilecek tatları, adresleri ögˆrenecegˆiz bu kitapla...

  Güven Borça - Marka Danıs¸manı

  Ülkemizde dıs¸arıda yeme-içme sektörü hızla büyüyor. Mekanlar, yemekler konusunda yazanlar, program yapanlar da aynı hızla artıyor. Hepsini keyifle izliyorum. Ancak kendi adıma, hızla popülerles¸en mekanlar yerine sokak aralarında lezzet kes¸ifleri yapmayı tercih ediyorum. Bu yüzden, Sonradan Gurmeler ekibini yıllardır heyecanla izlerim. I·s¸e sadece damak tadı degˆil de toplam deneyim açısından bakmaları da bir pazarlamacı olarak hos¸uma gider. Egˆer siz de böyle düs¸ünüyorsanız, bu kitap tam isabet.

Yerim Seni İstanbul Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.