sadsad x
asdasd
Colson Whitehead Alışveriş Listeme Ekle
- - , Çok etkilendiğim bir hikaye oldu, bir solukta okudum. Zencilere yapılan zulmü çok etkileyici bir hikaye ile anlatmış yazar.
5/ 5
15
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 334
ISBN 9786055903671
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
32,41 TL %36
bkmkitap.com
Fiyatı
20,74 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
  • Yeraltı Demiryolu Kısa Özet

    Amerikan edebiyatının en yeni yıldızı Colson Whitehead’den, yayımlanır yayımlanmaz çağdaş klasikler arasında anılan cesur ve sarsıcı bir roman: Yeraltı Demiryolu. Whitehead, Amerika’nın adeta bağırsaklarını deştiği bu romanında *rüya* ülkesinin geçmişine uzanıyor ve okurunu uzun zaman terk etmeyecek ilham verici bir mücadele öyküsü anlatıyor. Dünyada bir başına kalmış bir kadının, Cora’nın dünyaya kafa tutma öyküsü bu; öldürmeyip güçlendiren darbelerin, birer nişan gibi taşınan yara izlerinin ve zamanı gelince ya ödenen ya da ödetilen bedellerin öyküsü. Öyle bir öykü ki, çağın karanlığında pırıl pırıl parlıyor ve dört bir yanı saran kötülüğün bataklığında kaybolan ruhlara kuzey yıldızı misali yön gösteriyor.

    Eleştirmenlerden tam not alan, çoksatarlar listelerinde aylar boyunca bir numarada kalan ve ödüllere doymayan Yeraltı Demiryolu, Sefiller’den Sevilen’e uzanan bir yelpazede yer alan engin çağrışımlarıyla son yılların en önemli ve en çok ses getiren kitaplarından biri.

Yeraltı Demiryolu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.