Yeniden Anımsanan Savaş

Everest Yayınları

Geoff Dyer

130,00 TL
100,10 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
29,90 TL
Yeniden Anımsanan Savaş Hakkında Bilgiler
Türü: Anı Mektup ve Günlük Kitapları
Sayfa Sayısı: 216
ISBN: 9786051850375
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 6 adet satılmıştır.
Geoff Dyer
Geoff Dyer
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yeniden Anımsanan Savaş Kısa Özet

  Kurgu, deneme, eleştiri, seyehatname gibi farklı yazın türlerinde eserrler veren Geoff Dyer`ın klasik kabul edilen kitabı Yeniden Anımsanan Savaş, yer yer gezi güzlüğü, yer yer Büyük Savaş ve hatırlama üzerine bir tefekkür... Ancak bir yönüyle Birinci Dünya Savaşı`nı konu alan kitaplardan ayrılıyor. Çünkü Dyer, savaşa dair çarpıcı anılara yer vermekle birlikte savaşı nasıl canlandırdığımızı, algıladığımızı da irdeliyor. Savaş meydanlarını ve anıtları ziyaret eden yazar, artık birer sembol olmuş ünlü fotoğrafları, filmleri, şiirleri ve diğer yazın türlerinde verilen eserleri inceleyerek kimi zaman yaşananların nasıl öngörüşdüğünü, kimi zaman da felaketin nasıl betimlendiğini, yeni nesillerin yaşananları nasıl algıladığını gözler önğne seriyor. Yaratıcılığı ve duyarlı kavrayış gücüyle, yirminci yüzyılın zihinleri de bedenleri de felce uğratan ilk büyük felaketi hakkındaki önyargıları, hatırlananların ve mitlerin oluşturulduğu ağı sabırla çözümleyerek sorguluyor.

  İncelikli, sabırlı, duyarlı bir kitap... Yas ve hatırlama, yani Büyük Savaş`ın temsil ettiklerinin sanat türleri üzerinden nasıl tanımlandığı ve bunların bizim algımızı nasıl şekillendirdiği üzerine... Kitabın dokusu, anıların ve bilincin ritimlerini olduğu gibi yankılıyor.

  Jason Cowley, Guardian

  Nüanslardaki hassasiyeti, bilgi birikimi ve anlaması sonsuz çaba gerektiren bir konu üzerinde bile isteye düşünmeye cesaret etmesiyle öne çıkıyor.

  Sebastian Faulks, Mail On Sunday

 • 2. Hamur

Yeniden Anımsanan Savaş Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.