sadsad x
asdasd

Yeni Türk Edebiyatı 1 (Şiir-Roman)

Kesit Yayınları
40,00 TL
32,40 TL
%19 indirim
Yeni Türk Edebiyatı 1 (Şiir-Roman) Hakkında Bilgiler
Türü: Türk Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 472
ISBN: 9786059100557
Kapak: Ciltsiz
Özcan Bayrak
Özcan Bayrak
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Yeni Türk Edebiyatı 1 (Şiir-Roman) Kısa Özet

    Osmanlı Devleti’nin askeri, hukuk, yönetim ve eğitim alanında başlatmış olduğu yenileşme süreci, 19. yüzyılın ilk yarısından itibaren birçok alanda belirginleşmeye başlar. Toplumsal hayatta değişimin önemli bir boyutta hissedildiği alanlardan biri de edebiyattır. Edebiyatta yenileşme Tanzimat’ın ilanından sonra öğrenim için Avrupa’ya gönderilen öğrencilerin, burada yeni bir edebiyat dünyasıyla tanışması ve bu edebiyatın ilk örneklerini edebiyatımıza taşımasıyla başlar. Tanzimat ile başlayan Servet-i Fünun, Fecr-i Ati ve Milli Edebiyat ile devam eden Türk edebiyatı günümüze kadar süre gelir.

    Şu an elinizde bulunan ve içeriğinde Tanzimat Edebiyatı, Servet-i Fünun ve Fecr-i Ati dönemini kapsayan eser Yeni Türk Edebiyatı – 1 olarak planlanmıştır. Çalışmada edebi şahsiyetlerin hayatına, eserlerine ve eserlerinden roman ve şiir olmak üzere çözümlemelere yer verilmiştir. Çalışmanın ikinci aşaması ise daha sonraki süreçte yayınlanacak olan Yeni Türk Edebiyatı – 2 olarak Milli Edebiyat ve Cumhuriyet dönemini kapsayacaktır.

    Hazırlamış olduğumuz bu kitapta mevcut bilgilerin derlenmesi, incelenmesi ve değerlendirilmesi esas alınarak öğrencilerin ve akademisyenlerin pratik bir şekilde ihtiyaçlarını karşılamaları amaçlanmıştır.

Yeni Türk Edebiyatı 1 (Şiir-Roman) Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.