Yeni Metod Osmanlı Türkçesi ve Seçme Metinler

Kayıhan Yayınları - Akademik Kitaplar

Murat Candemir

250,00 TL
192,50 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
57,50 TL
Yeni Metod Osmanlı Türkçesi ve Seçme Metinler Hakkında Bilgiler
Türü: Araştıma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 528
ISBN: 9786055996512
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Murat Candemir
Murat Candemir
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yeni Metod Osmanlı Türkçesi ve Seçme Metinler Kısa Özet

  Osmanlı Türkçesini öğrenmek günümüzde daha da önem kazanmıştır. Ancak, halen yabancı dil öğretimi tarzında hazırlanan ve bu mantık çerçevesinde yayımlanan kitaplar belli bir seviyenin üzerine çıkamamaktadırlar. Elbette akademik yönden başarılı çalışmaları göz ardı edemeyiz. Ancak Osmanlı Türkçesi’ni öğrenciye benimsetici ve bu dili kendisinin bir parçası olarak görmesini sağlayan eserlere ihtiyaç duyulduğu kanaatindeyiz.

  Bu çalışma, söz konusu iddiaları tamamıyla yerine getirecektir. En azından bunun bir hazırlayıcısı ve yol göstericisi olma namzedidir diyebiliriz. Buna göre eserimizde öğrenciye sadece gramer kuralları değil, onları anlamasını ve pekiştirmesini sağlayacak konu düzeyinde alıştırma ve okuma parçaları bulunmaktadır. Daha sonra metinler kısmına geçilmektedir. Bu sayede, öğrenci ve hoca arasındaki interaktif öğretim ilişkisi daha da kuvvetlenecektir.

  Osmanlı Türkçesi’ndeki Türkçe, Arapça ve Farsça unsurlar için öğretici ve geliştirici okuma parçaları ve alıştırmaları bulunan bu eserin önemli bir fayda sağlayacağı kuşkusuzdur. Ayrıca bu alıştırmalar ve okuma parçaları Osmanlı döneminde hazırlanmış olduklarından Osmanlı Türkçesi’ne gerçekçi bir yaklaşım sağlamaktadırlar.

  Emsallerinden farklı olarak, eserimizin metinler kısmında Bilgi ve Belge, Felsefe, Tarih ve Türk Dili ve Edebiyatı bölümlerine yönelik olarak hazırlanmış ve özellikle kendi kültür ve medeniyetimizden izler taşıyan parçalar seçilmiştir.

  Son olarak şunu söyleyebiliriz ki, Osmanlı Türkçesi terminolojik gücüyle bir medeniyet lisanıdır ve kendini bilmek isteyen yeni nesle büyük kapılar açmaktadır. Zira Osmanlı Türkçesi ile yazılmış ve basılmış kütüphane malzemesi ve arşiv belgeleri, yoğunlaşan çalışmalara rağmen Tarih, Edebiyat, Felsefe, Coğrafya, Sosyoloji, Hukuk, Siyaset Bilimleri, Bürokrasi, Bilim Tarihi başta olmak üzere pek çok bilim dalında potansiyel ve keşfedilmemiş bir bilgi kaynağı olma özelliğini taşımaktadırlar.

  Bütün gramer kurallarını öğrendiğiniz halde tam manasıyla Osmanlı Türkçesi’ni anlayamamış ve onu gereği gibi kavrayamamışsanız, Osmanlı Türkçesi size önemli katkılar sağlayacaktır.

 • 2. Hamur

Yeni Metod Osmanlı Türkçesi ve Seçme Metinler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.