sadsad x
asdasd
32,00 TL
25,60 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
6,40 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Yeni İslam Düşünürleri Hakkında Bilgiler
Türü: İslam ve Günümüz İslam Düşüncesi Kitapla
Sayfa Sayısı: 232
ISBN: 9786051213330
Kapak: Ciltsiz
Rachid Benzine
Rachid Benzine
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yeni İslam Düşünürleri Kısa Özet

  İslam, seksenli yılların sonundan beri -özellikle İran İslam Devrimi’nin ardından- uluslararası medya sahnesinde sürekli olarak yer almaktadır. Ancak Batılı medya kuruluşlarının üzerinde fikir birliğine vardığı *İslam* hakkında ne konuşulmaktadır?

  İslam, çoğu zaman şu veya bu şekilde gücün, politik bir hareketin, *devrim*in veya *medeniyetler çatışması*nın ideolojisi yararına *alet edilmiş* bir din biçimine büründürülmüştür. İslam’a nadiren ilk biçimiyle yaklaşılır: Yüz milyonlarca insanı huzur içinde yaşatan ve besleyen inanç ve maneviyat.

  *Yeni İslam Düşünürleri*nin niteliği iddialı olacaktır. Onların *İslam’ı kullanan kişiler* olmadıkları bilinmelidir. Bu entelektüeller, kendilerini *yeni bir tip* olarak ortaya koyuyorlar. Aslında, modern dünyanın sunduğu şeyler karşısında Müslüman dünyasını yeni şartlara uyarlamaktan veya onu bu yönde güçlendirmekten hazzetmezler. Belki de bunu umursamıyorlar. Fakat İslam’ı yeniden değerlendirme ihtiyacı duyuyorlar ve bu amaç uğruna canla başla çalışıyorlar.

   

Yeni İslam Düşünürleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.