sadsad x
asdasd

Yeni Bilgiler Işığında Dadaloğlu Bütün Şiirleri

Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 526
ISBN 9789753902045
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
38,00 TL %26
bkmkitap.com
Fiyatı
28,12 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
  • Yeni Bilgiler Işığında Dadaloğlu Bütün Şiirleri Kısa Özet

    Türk Halk Edebiyatının önemli bir kısmını teşkil eden Türk Saz Şiiri / Aşık Edebiyatı ve temsilcileri, Eski Türk Edebiyatı ve Batı Tesirindeki Türk Edebiyatı mensupları gibi, sürekli *ferdi* nitelikleri ön plana çıkaracak değerlendirilmeye devam edilmiştir. *Edebiyat Tarihçisi* bakışıyla sanatkar ve *eseri*nin değerlendirişmesinden, Aşık Edebiyatı mensupları da nasibini almıştır. Dikkatlice bakıldığında Ddaloğlu'nun da bu bakış ve anlayışla değerlendirildiği görülecektir.

    Elinizdeki eser dört yıllık yoğun bir çalışma sonucunda hazırlanmıştır. Bugüne kadar yapılan Dadaloğlu çalışmaları bir kaçı hariç tutulacak olursa, 'masa başı' çalışması şeklindedir. Çalımaya ad olarak - biraz da iddialı bir şekilde - Yeni Bilgiler Işığında Dadaloğlu - Bütün Şiirleri konmuştur.

    Kitabımızın en önemli tarafı bugüne kadar bilinmeyen 57 bağımsız metnin ilk defa sunuluyor olmasıdır. Birbirinin tekrarı mahiyetinde 'masa başı' Dadaloğlu kitaplarının yayımlandığı günümüzde, yeni bilgiler ışığında 'Dadaloğlu olgusu'nu oluşturan unsurlar ve bu olguyla irtibatı bütün şiirler hikayeleriyle birlikte bir araya getirilmiştir.

Yeni Bilgiler Işığında Dadaloğlu Bütün Şiirleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.