sadsad x
asdasd

YDS Arapça Modern Metin Okumaları

Emin Yayınları
30,00 TL
20,40 TL
%32 indirim
YDS Arapça Modern Metin Okumaları Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer Sınavlara Hazırlık Kitapları
Sayfa Sayısı: 440
ISBN: 9786059955935
Kapak: Ciltsiz
Veli Aba
Veli Aba
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • YDS Arapça Modern Metin Okumaları Kısa Özet

    Ülkemizde uzun zamandan beri KPDS (Kamu Personeli Dil Sınavı) ile Arapça bilgisi test tekniğiyle ölçülmektedir. Son birkaç yıldır ise sınavın formatı çok küçük değişikliklerle yapılmakta olup sınavın adı YDS olarak değiştirilmiştir.

    Özellikle İngilizce YDS'de kaynak olarak oldukça geniş bir materyal bulunmasına rağmen aynı durum Arapça için geçerli değildir. Arapça YDS ile ilgili piyasada bulunan kitap ve diğer çalışmalar daha çok testlerden ibarettir.

    YDS'de gramere hakim olmak kadar ihtiyaç duyulan diğer bir husus kelime hazinesinin geniş olmasıdır. Fakat gerek Arapça YDS'ye girenlerin sayısındaki azlık nedeniyle gerekse bu alandaki sektörün yetersizliği nedeniyle adayların kelime hazinelerini genişletmeye yönelik modern metin okumaya dayalı kitaplar İngilizceye göre yok denecek kadar azdır. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki YDS türü sınavlarda istenilen başarıya ulaşmanın en temel yolu geniş bir kelime hazinesine ve hızlı bir okuma tekniğine sahip olmaktır. Elinizdeki kitabın hem metin çeşitliliği ve kelime zenginliği yönünden hem de YDS'ye yönelik kelime ve cümle kalıplarının seçimi yönünden eksikliği giderebileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

YDS Arapça Modern Metin Okumaları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.