sadsad x
asdasd
45,00 TL
32,40 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
12,60 TL
Yazımız Hakkında Bilgiler
Türü: İslam Eğitimi Kitapları
Sayfa Sayısı: 174
ISBN: 9786054893065
Kapak: Ciltsiz
Asmai Yusuf Samih
Asmai Yusuf Samih
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yazımız Kısa Özet

  İstiklâl Marşı Derneği`nin hazırladığı "Türkçe`den İslam`a Giriş" Serisinin ikinci kitabı "Yazımız" Tiyo Yayıncılığın 20. yayını olarak neşroldu.

  Yazımızın elimizden alınmasının arefesinde Asmai Yusuf Samih`in 1927`de kaleme alıp neşrettiği bu kitap, Latin harflerini başımıza saranların niyet ve gayelerini teşhir etmesinden maada; yazının tarihini ihtiva etmesi, yazı-din-millet-modernleşme meselelerine dair zihin açıcı izahlar getirmesi bakımından da pek müstefiddir. Bu münasebetle eser, hem asıl harfleriyle hem de Latin harfleriyle yeniden tab ve neşredilmiş, çift kapaklı olarak hazırlanmıştır.
  Müellifin hayatını ve kitaplarını anlatan birer yazı ile bir de takriz ilave ettiğimiz kitabın takrizinin bir kısmı şöyledir:

  Türkçe`nin İslâm harflerinden başka bir yazı ile imlâsı ve ifadesi mümkün olmadığı için Kur’ân harflerine rücu etmemiz, lisanımızın geleceği ve selâmeti cihetiyle artık elzemdir.

  Bunun Türkiye’nin bekasını isteyen ve Türk Milleti’nin tarihten silinmesini arzu etmeyenler tarafından artık anlaşılması gerekir. Kur’ân harfleri ile münasebetimiz nispetinde Türklük, Türkiye ve Türkmilleti dünyada mevcudiyetini hissettirecektir. Çünkü bu üç mefhum bütün varlığını İslam’a borçludur.

Yazımız Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.