sadsad x
asdasd
45,00 TL
39,15 TL
%13 indirim
Kazancınız
:
5,85 TL
Yaz Şafağında Hakkında Bilgiler
Türü: Şiir Kitapları
Sayfa Sayısı: 166
ISBN: 9786059148689
Kapak: Ciltsiz
Esenkul Jakipbek
Esenkul Jakipbek
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yaz Şafağında Kısa Özet

  Hani "Halk Ozanı" diye bir ünvan vardır. Günümüzde böyle birşey yoktur diyoruz. Aslında, öyle resmi ünvana sahip olmasa da, herkes bilir ki, Esenkul Jakıpbek, gerçek halk ozanıdır. Ondan fazla, ondan başka ün ile ünvana hacet yoktur.

  Şerhan Murtaza - Yazar

  Esenkul Jakıpbek`in şiirleri düşünceye dayalıdır, akıcıdırlar. Hatta şiirleri kusursuz diyebiliriz. Şiirlerindeki yenilik, düşünce derinliği şairin ne kadar güçlü olduğunu gösterir. Şiir kuşu kah yukarıda uçar kah yere iner. Onun şiiri de öyle, serbesttir. Koşan küheylana, yükseklikte uçan kartala, esen rüzgara, şiddetli fırtınaya benzer. Şair gerçekten at üzerinde, elinde dombrası olan, eski dünyayı şaşırtan ulu dedesi Jambıl`a çok benziyor.

  Tumanbay Moldagaliyev - Şair

  Uzun söze zaman dar. Ben bildiğim en kaliteli tekne ardıçtandır. Esenkul, ardıç gibidir. Milletin dediğine göre, onu gözleri maviymiş. Kendisini görmedim. Göremedim. Fakat şiirlerini okurken tekrar tekrar yorulmadan büyük bir ilgiyle takip ettim. Bu delikanlının vurarak sereceğinden, yularak ereceğinden eminim!

  Askar Süleymenov - Yazar

  Esenkul`un şiirlerindeki asıl konu, doğruluktur, adalettir. Sitil bakımından değerlendirdiğimizde, daha önceki şairlerin sitillerine hiç benzemez. Gençlik döneminden itibaren sanhelerde atışarak şiirlerini nakarat halinde ve net olarak söylemeye alışa geldiğinden midir, yoksa kağıda eserlerini kayıt ederken yazıldığı şekilde hiç dokunmadan, üzerine kafa yormadan rahat rahat döküldüğünden midir, bilemem, ama onun gönül pınarından akan şiirler aktığı gibi okunur.

  Ertay Aşıkbayev - Şair

Yaz Şafağında Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.